بازدید: 83

تماس تلفنی نتانیاهو با پوتین درباره ایران

منبع : عصر ایران کد خبر: 108251
نتانیاهو در تماس تلفنی خود با پوتین تاکید کرده است که ایران یا حزب‌الله نباید در منطق امن در سوریه استقرار پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، یک مقام اسراییلی که به دلیل حساسیت موضوع خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با روزنامه‌ هارتص در این‌باره گفت: بنیامین نتانیاهو در تماس تلفنی روز چهارشنبه خود  با ولادیمیر پوتین در مورد توفق آستانه برای ایجاد مناطق امن یا آنچه از سوی ایران و روسیه مناطق "کاهش تنش" در سوریه خوانده می‌شود، گفت‌وگو و با ایجاد آن مخالفتی نکرده است اما تاکید کرده که این مناطق امن نباید به محل استقرار ایران و حزب‌الله بدل شوند.

توافق ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه هفته گذشته در آستانه پایتخت قزاقستان میان روسیه، ایران و ترکیه حاصل شد و از روز شنبه هفته گذشته وارد فاز عملی شد. این سه کشور به عنوان طرف‌های ضامن صلح در سوریه نحوه اجرای این توافق را کنترل خواهند کرد.

بر اساس این توافق، در مجموع چهار منطقه در سوریه ایجاد می‌شود که اجازه بازگشت امن آوارگان سوری را می‌دهد. نیروهای خارجی در این مناطق گشت‌زنی می‌کنند و ایست‌های بازرسی در این مناطق مستقر خواهد شد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز اعلام کرد که کارشناسان ایران، روسیه و ترکیه در کمتر از دو هفته آینده در مورد استاندارهای عملکرد مناطق امن در سوریه با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد.

تماس تلفنی نتانیاهو با پوتین درباره ایران
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 339

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها