بازدید: 53

ساماندهی بیش از 80 درصد صندوق‌های صدقه در کشور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1079216
مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امدادگفت: بیش از ۸۰ درصد صندوق‌های صدقه در سطح کشور ساماندهی شده است.

ساماندهی بیش از 80 درصد صندوق های صدقه در کشوربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ابوالقاسم رستگار، مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه از سال ۹۵ ساماندهی 7 میلیون و 322 هزار صندوق صدقه منازل، اماکن تجاری و معابر در دستور کار این نهاد قرارگرفته است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۸۰ درصد صندوق های صدقه در سطح کشور ساماندهی شده است.

وی با اعلام اینکه صندوق های صدقه ای که مورد آسیب، سرقت، خرابی قفل و مخدوش شدن رنگ ها قرار گرفته تعمیر و ایمن سازی شدند، افزود: صندوق های صدقه ای که به دلیل تعبیه در محل عبور و مرور وسایل نقلیه، میان درختان و بوته ها، نزدیک محل انباشت زباله، حاشیه شهر ها و روستا ها و به فاصله کمتر از ۲۰۰ متری صندوق صدقه دیگر بازدهی مناسبی نداشتند، جمع آوری شدند.

رستگار ادامه داد: کاهش هزینه های نگهداری و نیروی انسانی، افزایش مشارکت های مردمی، جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، ایجاد جذابیت در شکل ظاهری صندوق های صدقه، افزایش امنیت وجوه در صندوق ها در مقابل سرقت، افزایش پرداخت صدقه به شیوه الکترونیکی از نتایج اجرای این طرح است.

وی یکی دیگر از دستاورد های اجرای طرح ساماندهی را تولید صندوق های صدقه متناسب با محیط های متفاوت در اماکن آموزشی، تجاری و صنعتی اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده به نسبت کاهش صندوق های بزرگ و کم بازده، تعداد صندوق های صدقه در اماکن عمومی افزایش خواهد یافت.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه در جریان اجرای این طرح خودرو های تخلیه صندوق های صدقه معابر استانداردسازی شده است، گفت: بر این اساس ۲۷۲ دستگاه خودرو تخلیه به دلیل نداشتن استاندارد های مورد نظر حذف شدند که این امر موجب صرفه جویی 6 میلیارد تومانی شد.

وی از واگذاری صندوق های صدقه خانگی و اماکن کوچک به معتمدان محلی و مراکز نیکوکاری خبر داد و گفت: این موضوع با هدف مدیریت نیروی انسانی و کاهش مراجعه نیرو های تخلیه گر صندوق به درب منازل انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد ادامه داد: البته طرحی در دست اجراست که بر اساس آن مشترکان صندوق های صدقه شخصاً نسبت به تخلیه صندوق خود اقدام و صدقه پرداختی را به حساب کمیته امداد واریز کنند.

انتهای پیام/

واگذاری صندوق های صدقه خانگی و اماکن به معتمدان محلی

ساماندهی بیش از 80 درصد صندوق‌های صدقه در کشور
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها