بازدید: 83

شرایط جوی، گوشت را گران کرد/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۴۱ هزار تومان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1072580
ملکی گفت: با مسدود شدن جاده‌ها هزینه ترابری افزایش می‌یابد،در نهایت این افزایش قیمت بر نرخ عرضه دام و به دنبال آن گوشت اعمال می‌شود.

شرایط جوی گوشت را گران کرد/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی 41 هزار تومانعلی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش 2 هزار تومانی نرخ گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون نرخ هر کیلو گوشت گوسفندی تحت تاثیر شرایط جوی، مسدود شدن راه ها و کاهش عرضه دام به بازار تهران، دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفته است.

به گفته وی؛ هر کیلو  شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 38 تا 39 هزار تومان به مغازه دار و 40 تا 41 هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

ملکی قیمت گوشت در بازار را پیش بینی کرد و افزود: طبق روال با مسدود شدن راه ها و جاده ها هزینه های ترابری افزایش می یابد و در نهایت این افزایش قیمت بر نرخ عرضه دام و به دنبال آن گوشت اعمال می شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ خرید عمده هر کیلو دام زنده 16 تا 17 هزار تومان اعلام کرد و گفت: کاهش عرضه دام در میادین، نوسان قیمت دام در بازار را رقم زد.

وی با اشاره به تاثیر صادرات دام زنده بر شرایط عرضه بیان کرد: با توجه به تصمیم اخیر وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر صادرات دام زنده می توان گفت که در صورت تحقق این امر ، کمبود دام در میادین افزایش خواهد یافت که  این موضوع، قیمت گوشت را دستخوش نوساناتی قرار خواهد داد.

ملکی در پاسخ به این سوال که احتمال افزایش قیمت گوشت در ایام پایانی سال وجود دارد یا خیر، گفت: با توجه به افزایش تقاضای ارگان ها  جهت تامین سبد غذایی کارمندان و خرید مردم جهت تامین مایحتاج خود، بازار متشنج خواهد شد.

انتهای پیام/

صادرات دام زنده، بازار را متشنج می کند

شرایط جوی، گوشت را گران کرد/ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۴۱ هزار تومان
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها