بازدید: 57

لیبرمن: لبنان و سوریه جبهه واحدی علیه اسرائیل هستند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1070046
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه لبنان و سوریه جبهه واحدی علیه اسرائیل هستند، گفت در نبرد احتمالی آتی هر دو آنها را هدف قرار می‌دهند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) مدعی شد جنبش حزب الله، منافع امنیتی لبنان را به بهای اهداف و منافع ایران، قربانی می کند.

لیبرمن طی سخنرانی در همایش سالانه اندیشکده مطالعات امنیت داخلی اسرائیل، با تاکید بر اینکه از نظر اسرائیل، ارتش لبنان و نیروهای حزب الله، یک نیروی نظامی هستند، تاکید کرد در صورت وقوع جنگ احتمالی در آینده، هر دو هدف قرار داده خواهند شد.

وی ضمن بیان اینکه کسی در دنیا، چه در مسکو و چه در واشنگتن، نمی تواند موضع اسرائیل در قبال ایران و حزب الله را تضعیف کند، گفت: «تمام اقدامات حزب الله برای بی اعتبار کردن ما در سطح بین المللی، شکست خواهد خورد.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تهدید کرد: «اگر نبرد دیگری در شمال اسرائیل رخ دهد، جبهه ما فقط لبنان نخواهد بود بلکه سوریه را نیز شامل می شود. آنها یک جبهه واحد هستند. گمان نمی کنم سوریه بتواند از کشانده شدن به جنگ، توسط حزب الله، جلوگیری کند.»

لیبرمن اما افزود: «نبرد جدید در جبهه شمالی، به شدت برای منطقه بد است...ما اجازه نمی دهیم تصاویری مشابه سال 2006 تکرار شود. زمانی که شهروندان بیروت در ساحل نشسته بودند اما اسرائیلی ها در تل آویو، داخل سنگرها، پناه گرفته بودند. اگر قرار است مردم تل آویو در پناهگاه باشند، مردم بیروت نیز باید مجبور شوند به پناهگاه ها بروند.»

وی در بخش دیگری از صحبت هایش با «بسیار بد» خواندن توافق هسته ای ایران، مدعی شد: «باید واقعیت ها را ببینیم. دیدیم که توافقی مشابه، توانمندی هسته ای کره شمالی را به کجا رساند. این توافق حتی بدتر از آن است. هیچ کسی تمایلات نظامی (ایران) را محدود نکرده و آنها نیز اقدامات هسته ای خود را ادامه می دهند.»

در حال تکمیل...

عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس

 


لیبرمن: لبنان و سوریه جبهه واحدی علیه اسرائیل هستند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها