بازدید: 46

افزایش «تعداد یارانه‌بگیران» و «پاداش بازنشستگی آموزش و پروش» با اصلاح کلیات لایحه بودجه

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1068299
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: عدد ۲۳ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان و سقف اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها از ۳۷ هزار میلیارد تومان به ۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. این موضوع بدین معنی است که افرادی که تحت پوشش کمک یارانه‌ای در هدفمندی یارانه‌ها قرار می‌گیرند به میزان ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر افزایش یافته‌اند.
افزایش «تعداد یارانه بگیران» و «پاداش بازنشستگی آموزش و پروش» در جریان اصلاح کلیات لایحه بودجه ۹۷به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی صغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۱ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی مجدد کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ پس از رد آن از سوی صحن علنی، گزارشی از مصوبات جدید کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ارائه کرد و گفت: پس از ماموریتی که صحن علنی مطابق آیین نامه برای کمیسیون تلفیق بودجه در نظر گرفت کمیسیون با استقبال از نقطه نظر همکاران چه به صورت رسمی در قالب نطق مخالف و موافق و چه به صورت غیررسمی مسائل را مورد توجه قرار داد.

کمیسیون تلفیق به رد کلیات به چشم بازنگری، بازبینی و رفع برخی از خطا ها نگریست
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ ادامه داد: به رد کلیات به چشم بازنگری، بازبینی، رفع برخی از خطا ها و تقویت گزارش کمیسیون تلفیق نگاه کرده ایم نه به چشم تقابل یا تضاد، همچنین بلافاصله پس از پایان صحن علنی در کمیسیون تلفیق جلسه تشکیل داده و به چند مسئله مهم و اساسی رسیده ایم.

وی به مسائل مهمی که در بازنگری مجدد به لایحه بودجه به آن رسیده اند اشاره کرد و افزود: مسئله اوراق مشارکت، بدهی های دولت، کاهش حجم دولت که بر مبنای قوانین بالادستی مورد تذکر و انتظار نمایندگان است، هدفمندی یارانه ها و قیمت انرژی و تامین اجتماعی از جمله این مسائل مهم به شمار می آیند که تمامی این موارد توسط همکاران مورد بررسی شد.

یوسف نژاد اظهارکرد: در کمیسیون تلفیق در مورد موارد فوق پیشنهاداتی ارائه و سپس رای گیری شد و برخی از پیشنهادات و نقطه نظرات رای موافق آوردند و برخی از موارد نیز باوجود آنکه جزء مبانی فکری کمیسیون تلفیق بوده، اما به دلیل مخالفت نمایندگان با رای منفی مواجه شدند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ بیان کرد: در صحن علنی برخی از زوایا و جزئیاتی که بر هر دلیل از دست کمیسیون تلفیق در رفته است را مورد بررسی قرار خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: در بخش یارانه ها دولت پیشنهاد ۲۳ هزار میلیارد تومان برای خانوار، ۷ هزار میلیارد تومان برای کمک به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و کاهش فقر و ۳.۷ هزار میلیارد تومان هم برای بخش سلامت و ۳.۳ هزار میلیارد تومان نیز برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم داد.

اعتبارات هدفمندی یارانه ها از ۳۷ هزار میلیارد تومان به ۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت
وی تاکید کرد: نمایندگان مسائل و نقطه نظراتی را مطرح کردند که در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت؛ بنابراین عدد ۲۳ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان و سقف اعتبارات هدفمندی یارانه ها از ۳۷ هزار میلیارد تومان به ۴۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. این موضوع بدین معنی است که افرادی که تحت پوشش کمک یارانه ای در هدفمندی یارانه ها قرار می گیرند به میزان ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر افزایش یافته اند. حتی کمیسیون تلفیق این اختیار را به دولت داده است که تا ۴۱ هزار میلیارد تومان هم بتواند در این زمینه مانور دهد.

یوسف نژاد تصریح کرد: اگر شرایط در سال آینده مناسب باشد، یعنی دولت بتواند از محل یارانه ها اقداماتی را انجام دهد، به طور حتم می تواند افراد بیشتری را تحت پوشش دریافت یارانه قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به دولت توصیه می شود توجه به همه اقشار به ویژه نیازمندان را در دستور کار قرار داده و کمیسیون تلفیق با شناسایی و جابجایی برخی منابع، اعداد و ارقام را در این بخش تغییر داد. همچنین در بحث اوراق مشارکت مباحثی صورت گرفت و برای دولت استفاده از این حوزه در حدود قوانین برنامه ششم توسعه یعنی به میزان ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وجود دارد.

حجم انتشار اوراق مشارکت برای دولت در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافته
یوسف نژاد اظهار کرد: حجم انتشار اوراق مشارکت برای دولت در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافته که این نکته مثبتی است. همچنین در بحث حامل های انرژی و افزایش قیمت بنزین به دلیل شرایط اقتصادی موجود در کشور صلاحی در این زمینه وجود ندارد، ضمن اینکه قبلا نیز گفته شد بخش های کم درآمد و متوسط جامعه در این خصوص دچار ضرر شد و باید به آن ها توجه شود، منتهی دولت این اختیار را از نظر قانونی در ۳ سال گذشته داشته و اگر شرایط مناسب بود دولت می تواند این کار را انجام دهد.

پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش افزایش پیدا کرد
طبق گزارش خانه ملت سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه تاکید کرد: پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش افزایش پیدا کرد، ضمن اینکه بودجه آموزش و پرورش و بنیاد شهید که قبل استانی شده بود، به بودجه ملی تغییر یافت. همچنین در ارتباط با کاهش حجم دولت و جلوگیری از افزایش هزینه های جاری به دولت تکلیف داده شد که گزارش سالانه خود را در مورد کاهش حجم دولت را طبق برنامه ششم توسعه تهیه کند. امیدواریم آن چیزی که به نفع و مصلحت مردم است، اتفاق افتد.

انتهای پیام/

افزایش «تعداد یارانه‌بگیران» و «پاداش بازنشستگی آموزش و پروش» با اصلاح کلیات لایحه بودجه
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

گزارش ها

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!