بازدید: 133

سخنان نتانیاهو درباره برجام نادرست است/ ترامپ درباره ایران باید عاقلانه تصمیم گیرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1067354
نماینده دمکرات مجلس سنای آمریکا ضمن نادرست خواندن ادعا‌های نتانیاهو در مورد توافق هسته‌ای با ایران، از ترامپ خواست عاقلانه تصمیم گیرد.

سخنان نتانیاهو درباره برجام نادرست است/ ترامپ درباره ایران باید عاقلانه تصمیم گیردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ «دایان فینشتاین» نماینده دمکرات مجلس سنای آمریکا در وب سایت رسمی خود بیانیه ای صادر کرد که در آن سخنان نتانیاهو در خصوص توافق هسته ای ایران را در مصاحبه با فرید ذکریا نادرست خواند.

در این بیانیه آمده است:  نتانیاهو سخنانی را در مورد توافق هسته ای ایران مطرح کرد که کاملا گمراه کننده و اشتباه بودند چرا که حقیقت این است که توافق (هسته ای) تمامی راه های دستیابی ایران به تسلیحات (هسته ای) را مسدود کرد و بر اساس ارزیابی های جامعه اطلاعاتی ما، شریکان منطقه ایمان و آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران کاملا به آن پایبند مانده است.

این سناتور دمکرات آمریکا در ادامه این بیانیه نیز افزوده است که علیرغم ادعا های نخست وزیر (نتانیاهو) هیچ سایتی ازجمله سایت های نظامی هسته ای به روی بازرسان هسته ای بسته نیست. درصورتیکه دلایل کافی برای بازرسی هر یک از سایت ها وجود داشته باشد ایران باید ظرف مدت ۲۴ روز، به بازرسان آژانس اجازه دهد تا از آن بازدید کنند، وگرنه با تحریم های مجدد آمریکا مواجه خواهد شد.

فینشتاین در ادامه با تاکید بر پایبندی ایران به تعهداتش و همکاری با آژانس در این بیانیه  تصریح کرد که تمام فعالیت های هسته ای ایران از مرحله اکتشاف معادن اورانیوم تا غنی سازی و عملیات مربوط به زباله های هسته ای آن تحت نظارت آژانس صورت می گیرد، همچنین سخنان نخست وزیر (اسرائیل) در خصوص اینکه توافق هسته ای اجازه ساخت تسلیحات هسته ای را به ایران می دهد اشتباه است. در حقیقت، توافق (هسته ای) قویا ایران را برای همیشه از دستیابی به تسلیحات هسته ای منع می کند.

وی همچنین در بخش پایانی بیانیه خود رئیس جمهور آمریکا را به عاقل اندیشی فرخواند و خاطر نشان کرد:  طی ماه های آینده  دونالد ترامپ باید تصمیم بگیرد که آیا توافق هسته ای با ایران را نقض می کند یا آن را حفظ خواهد کرد. راه عاقلانه رئیس جمهور این است که به اطلاعات غلط منتشر شده از سوی مخالفین (برجام) اعتنا نکرده و به جای آن، به سخنان دستگاه های اطلاعاتی خود گوش فرا دهد و درنهایت راه عاقلانه را در نظر بگیرد.

انتهای پیام/

تاکید نماینده دموکرات بر نادرستی ادعای نتانیاهو  درباره ایران

سخنان نتانیاهو درباره برجام نادرست است/ ترامپ درباره ایران باید عاقلانه تصمیم گیرد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها