بازدید: 41

افزایش صندوق های صدقه در اماکن عمومی در سال 97

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1066003
مدیرکل مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: در سال آینده به نسبت کاهش صندوق‌های بزرگ و کم بازده، تعداد صندوق‌های صدقه در اماکن عمومی افزایش خواهد یافت.

افزایش صندوق های صدقه در اماکن عمومی در سال 97به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابوالقاسم رستگار مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه از سال 95 ساماندهی 7 میلیون و 322 هزار صندوق صدقه منازل، اماکن تجاری و معابر در دستور کار این نهاد قرارگرفته است، گفت: تاکنون بیش از 80 درصد صندوق های صدقه در سطح کشور ساماندهی شده است.

وی با اعلام اینکه صندوق های صدقه ای که مورد آسیب، سرقت ،خرابی قفل و مخدوش شدن رنگ ها قرار گرفته، تعمیر و ایمن سازی شدند، افزود: صندوق های صدقه ای که به دلیل تعبیه در محل عبور و مرور وسایل نقلیه، میان درختان و بوته ها، نزدیک محل انباشت زباله، حاشیه شهرها و روستاها و به فاصله کمتر از 200 متری صندوق صدقه، دیگر بازدهی مناسبی نداشتند، جمع آوری شدند.

رستگار ادامه داد: کاهش هزینه های نگهداری و نیروی انسانی، افزایش مشارکت های مردمی، جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، ایجاد جذابیت در شکل ظاهری صندوق های صدقه، افزایش امنیت وجوه در صندوق ها در مقابل سرقت، افزایش پرداخت صدقه به شیوه الکترونیکی از نتایج اجرای این طرح است.

وی یکی دیگر از دستاوردهای اجرای طرح ساماندهی را تولید صندوق های صدقه متناسب با محیط های متفاوت در اماکن آموزشی، تجاری و صنعتی اعلام کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده به نسبت کاهش صندوق های بزرگ و کم بازده، تعداد صندوق های صدقه در اماکن عمومی افزایش خواهد یافت.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد با اشاره به اینکه در جریان اجرای این طرح خودروهای تخلیه صندوق های صدقه معابر استانداردسازی شده است، گفت: بر این اساس 272 دستگاه خودرو تخلیه به دلیل نداشتن استانداردهای مورد نظر حذف شدند که این امر موجب صرفه جویی شش میلیارد تومانی شد.

وی از واگذاری صندوق های صدقه خانگی و اماکن کوچک به معتمدان محلی و مراکز نیکوکاری خبر داد و گفت: این موضوع با هدف مدیریت نیروی انسانی و کاهش مراجعه نیروهای تخلیه گر صندوق به درب منازل انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اجرایی مشارکت های مردمی کمیته امداد ادامه داد: البته طرحی در دست اجراست که بر اساس آن مشترکان صندوق های صدقه شخصاً نسبت به تخلیه صندوق خود اقدام و صدقه پرداختی را به حساب کمیته امداد واریز کنند.

انتهای پیام/


افزایش صندوق های صدقه در اماکن عمومی در سال 97
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها