بازدید: 463

مرثیه ای بر فوتبال کرمان/ تیمی که از عرش به فرش رسید

منبع : مهر نیوز کد خبر: 1059386
کرمان – فوتبال کرمان که روزگاری به مصاف تیم های درجه یک آسیایی می رفت این روزها به جایی رسیده که روبروی تیم دسته اولی گل گهر ۵ تایی می شود.

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: سید مهدی موسوی؛ مس کرمان روزگاری در استان کرمان مایه مباهات جوانان بود و جوانان کرمانی با پوشیدن لباس های نارنجی این تیم به فوتبال استان کرمان می بالیدند.

مس تیمی بود که لحظات نفس گیری را برای تیم های درجه اول فوتبال کشور در کرمان رقم می زد و اگر این تیم ها می توانستند با یک امتیاز و یا کمترین میزان گل خورده کرمان را ترک کنند به خود می بالیدند. اما دقیقا زمانی که فوتبال کرمان در اوج خود بود و دو تیم فوتبال مس کرمان و مس سرچشمه در لیگ برتر حضور داشتند گویی در خارج از زمین فوتبال ورق برگشت.

فوتبال کرمان یکی پس از دیگری سهمیه های خود را در لیگ برتر از دست داد و نکته جالب این بود که پس از سقوط مس کرمان به لیگ دسته اول هیچ تلاش مشخصی برای بازگشت تیم به لیگ برتر انجام نشد.

نه مدیرعامل مقتدری به این تیم راه پیدا کرد و نه سرمربی که بتواند این تیم را به لیگ برتر بازگرداند، در این تیم جذب شد. گویی دیگر انگیزه ای برای مطرح شدن مجددا فوتبال در کرمان وجود ندارد.

در فصل جاری اوضاع بدتر هم شده است، تیمی بی انگیزه که به درستی نه در هیئت مدیره بسته شده است و نه در کادر فنی و نه در کادر بازیکنان حرفی برای گفتن دارد

اما روزهای تلخ فوتبال کرمان به همین جا ختم نشد، در فصل جاری اوضاع بدتر هم شده است، تیمی بی انگیزه که به درستی نه در هیئت مدیره بسته شده است و نه در کادر فنی و نه در کادر بازیکنان حرفی برای گفتن دارد. این تیم در بدترین نتیجه تاریخ حضورش در لیگ برتر ۵ گل از تیم هم استانی خود گل گهر سیرجان دریافت کرد و روزی تلخ را برای فوتبال کرمان رقم زد.

در حالیکه مدیرعامل این تیم چند هفته قبل از این بازی استعفا داده بود مربی این تیم نیز امروز استعفا داد.

به نظر می رسد برنده این اقدام نه تیم مس است و نه طرفداران بهت زده تیم کرمانی بلکه هیئت مدیره برای انتخاب یک مدیرعامل و یک سرمربی جدید دستش باز شده و مقصر نتایج نیز افرادی می شوند که از تیم رفته اند. و فوتبال مس نیز با این نتایج نشان داد یک فصل دیگر در لیگ یک حضور خواهد داشت.

هیئت مدیره مس پس از شکست تحقیرآمیز امروز چاره ای نداشت جز اینکه استعفای بر زمین مانده سید امجد مسعودزاده را بپذیرد و محمد رضا کافی را که برای کرمانی ها گمنام است را به مدیرعامل این تیم منصوب کند.

گفته می شود استعفای احمد نخعی نیز قرار است توسط مدیرعامل جدید بررسی شود، اما مدیرعامل جدید کیست؟ هدف وی هنوز برای فوتبال کرمان مشخص نشده است و با توجه به امتیازهای مس کرمان عدم افول بیشتر این تیم می تواند هدف اصلی وی باشد، بهترین عملکرد کافی حضور تیم فوتسال مس سونگون از استان آذربایجان شرقی و نه کرمان در زمان مدیریت وی، در رقابت های آسیایی بوده که البته ماهیتا هیچ شباهتی به یک باشگاه با سابقه درخشان مانند مس کرمان ندارد.

باید منتظر ماند و دید این تیم که مدتهاست جایگاه خود را در لیگ برتر و حتی در صدر لیگ دسته اول از دست داده و در حال نزدیک شدن به نیمه دوم لیگ دسته اول است به دوران درخشش خود باز می گردد یا اینکه سیر نزولی تیم ادامه می یابد و به سرنوشت تیم هایی مثل برق شیراز و فجر سپاسی گرفتار می شود.

آنچه که مسلم است هیچ اراده ای برای حضور مجدد این تیم به لیگ برتر وجود ندارد که دلایلش را می توان در صرفه جویی های بودجه جستجو کرد.


مرثیه ای بر فوتبال کرمان/ تیمی که از عرش به فرش رسید
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها