بازدید: 484

فرهنگ قدردانی در جامعه نهادینه شود

منبع : مهر نیوز کد خبر: 1059255
ساری - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ قدردانی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار نظری صبح دوشنبه در مراسم زنگ قدرشناسی در مدرسه ارشاد ساری، در رابطه با فرهنگ قدردانی و با اشاره به اینکه ما امروز در کشور، 39 درصد منابع طبیعی را استفاده می‌کنیم، افزود: باید قدردان این مردم باشیم تا بتوانیم این میزان را به 6 درصد کاهش دهیم.

معاون متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران، با اعلام اینکه کشور ایران، در بحث اقتصاد دانش‌بنیان جزء چهارمین کشور دنیا است، ادامه داد: بیشترین دانشجوها را داریم اما نمی‌توانیم از این فرصت بدست آمده به‌نحو احسنت استفاده کنیم.

وی با بیان ایتکه تربیت چهار لایه دارد از جمله آن به تغییر دانش، تغییر در نگرش و تحمل، تغییر در رفتار دانش‌آموز و تغییر در رفتار گروهی و اجتماعی اشاره کرد.

نظری تغییر در نگرش، ظرفیت تحمل طرف مقابل و گفتگو را یکی از لایه‌های مهم تربیتی برشمرد و بر داشتن ظرفیت تحمل تأکید کرد و افزود: باید بتوانیم در برخورد خود اعتدال و تدبیر داشته باشیم و اگر این امر به‌درستی محقق گردد بعد از این ما دیگر والدین نگران نخواهیم داشت.

وی از تغییر در رفتار گروهی و رفتار اجتماعی با نام مهارت‌های زندگی یاد کرد و افزود: اگر این امر محقق گردد جامع ما با مشکل مواجه نخواهد شد.

معاون متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به اینکه تمام اتفافات فرهنگی در جامعه بزرگی به‌نام آموزش‌وپرورش رخ می‌دهد، آن را سردمدار فرهنگ هر کشور دانست و افزود: اما اولین گام و جایگاه آموزش و تربیت، خانواده‌ها هستند.

وی بر تقویت فرهنگ تحمل و گفتگو و ارتباط اجتماعی تأکید کرد و افزود: سالانه 11 میلیارد ساعت صرف آموزش معلمان و دانش‌آموزان می‌شود و از این میزان چند ساعت به ازبرکردن مطالب که از طریق موبایل و اینترنت ظرف 15 ثانیه می‌تواند بدست آید و چند ساعت به مهارت‌های یادگیری، اخلاقی و زندگی و ارتباط اجتماعی تخصیص داده می‌شود؟

نظری با تأکید بر اینکه باید کمک کنیم تا فرهنگ قدردانی در همه ابعاد جامعه تحقق یابد و بر ارزش دینی خود ببالیم، خاطرنشان کرد: چرا که با فرهنگ برخورد صحیح، بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.


فرهنگ قدردانی در جامعه نهادینه شود
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها