بازدید: 462

تداوم سرمای هوا تا پایان هفته در کردستان/امدادرسانی به ۱۵۰ خودرو

منبع : مهر نیوز کد خبر: 1059239
سنندج - دمای هوای اکثر شهرهای استان کردستان طی شبانه روز گذشته زیرصفر درجه سانتیگراد است و براساس پیش بینی هواشناسی استان تا پایان هفته جاری همچنان هوای استان سرد ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، از امروز دوشنبه دمای هوای اکثر شهرهای استان کردستان نسبت به چند روز گذشته ۱۰ درجه کاهش پیدا کرده است و براساس پیش بینی هواشناسی استان سرمای هوای حاکم براستان تا اواخر هفته جاری همچنان تداوم دارد.

سردترین نقطه استان کردستان که در ایستگاه های هواشناسی سراب شهرک و قاملو به ثبت رسیده ۲۲ درجه سانتیگراد زیر صفر در جه سانتیگراد  و گرم ترین نقطه هم سلین در اورامان با دو درجه سانتیگراد زیر صفردرجه سانتی گراد بوده است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان در گفت و گو با خبرنگارمهر به حداقل دمای ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی استان اشاره کرد و گفت: دمای هوای ثبت شده در سراب شهرک ۲۲ درجه سانتیگراد زیر صفر، قاملو۲۲ درجه، زرینه ۱۹، سقز ۱۸، قروه ۱۷ و بیجار ۱۵ درجه سانتیگراد زیر صفر بوده است.

علی پناهی با اشاره به اینکه حداقل دمای سنندج ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر است، عنوان کرد: دمای هوای مریوان هم ۸ درجه سانتیگراد زیر صفر، بانه ۹، هزارکانیان ۱۹، دهگلان ۲۰، دیواندره ۱۴، حاجی ممدان ۱۲، یاسوکند ۱۳، موچش ۱۲، بابارشانی ۱۷ و بهارستان ۱۵ درجه سانتی گراد زیر صفر است.

وی با اشاره به اینکه هوای امروز استان آرام و پایدار خواهد بود، بیان کرد: پیش بینی می شود سردی هوا تا پایان هفته جاری در استان تداوم داشته باشد.

وی اظهارداشت: از فردا سه شنبه موج ضعیفی که احتمال بارش برف را به دنبال دارد، وارد استان خواهد شد.

اسکان ۱۰۰ مسافر در راه مانده توسط راهداری

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تا روز گذشته راه ارتباطی ۱۵۰ روستای استان مسدود بود، گفت: تا پایان شب گذشته به همت عوامل راهداری راه ارتباطی ۸۰ روستای استان بازگشایی شد.

محمدراشد مدرس گرجی بیان کرد: در حال حاضر عوامل راهداری مشغول بازگشایی راه ارتباطی ۷۰ روستای باقی مانده هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳ هزار کیلومتر از راه های استان برفروبی شده است، اظهارداشت: ۲ هزار و ۵۰۰ تن شن و نمک هم در این راستا مصرف شده است.

وی عنوان کرد: ۱۰۰ مسافر در راه مانده هم در راهداری های استان اسکان داده شدند وعوامل راهداری هم به ۱۵۰ خودرو امداد رسانی کردند و خوشبختانه تاکنون شاهد حادثه ای در راه های استان نبوده ایم.


تداوم سرمای هوا تا پایان هفته در کردستان/امدادرسانی به ۱۵۰ خودرو
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها