بازدید: 398

غرب مازندران قطب گل و گیاه کشور تبدیل شود

منبع : مهر نیوز کد خبر: 1059143
نوشهر -استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های غرب استان در زمینه تولید گل و گیاه گفت: این منطقه باید به قطب گل و گیاه در کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی صبح دوشنبه در آیین روز جهانی گمرک در نوشهر یادآور شد: مهمترین ظرفیت در غرب مازندران باید بیشتر مورد لحاظ قرار گیرد بحث صادرات گل و گیاه در غرب استان است که این منطقه غرب استان با وجود دو فرودگاه در رامسر و نوشهر باید تبدبل به قطب صادرات گل و گیاه کشور شود.

وی با بیان اینکه گمرک دارای سه محور است، ایمنی و امنیت، سلامت همه جانبه و حقوق دولت و ملت را از جمله محورها بیانن کرد و گفت: گمرک اهمیت و ارزش بالایی دارد و سلامت جامعه و محیط در گرو فعالیت آن است.

وی با بیان اینکه، سلامت، ایمنی و امنیت حائز اهمیت است افزود: امروز در دنیا با بیوتروریسم مواجه هستیم و بحث سلامت و امنیت نیازبه هوشمند سازی و مکانیزه کردن گمرک و تعقیب کالا از مبداء تا مقصد است.

اسلامی، به مناطق ویژه اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: گمرک نیازمند بار و کالا است و باید دو منطقه ویژه اقتصادی استان فعال شود و از حداکثر ظرفیت آن بهره گیری شود.

وی با تاکید بر اینکه غرب مازندران می تواند به قطب گل و گیاه استان تبدیل شود گفت: وجود فرودگاههای نوشهر و رامسر نیز برای تحقق این هدف و تبادلات کالا امری مهم و راهبردی است.

استانداری مازندران، سامانه جامع گمرکی را امری مهم و راهبردی بیان کرد و به اشاره به اهمیت گمرک در مبادلات اقتصادی و دروازه اقتصاد گفت: در دنیای امروز با بیوتوریست مواجهه هستیم که بحث ایمن و سلامت در گمرک و استفاده از محیط الکترونیک و مکانیزه نقش مهمی دارد و آنچه در گمرک باید همیشه باید مورد توجه قرار گیرد حقوق دولت و ملت است.

اسلامی تصریح کرد: از ظرفیت موجودیت دو منطقه ویژه اقتصادی امیراباد و نوشهر در مازندران باید بهره بیشتری جست و فرصت های حداکثری در این دو منطقه باید توسعه همراه شود

اسلامی با اشاره به در پیش بودن ایام دهه فجر گفت: چهار دهه عمر از انقلاب با رشادت ها و خون افشانی هزاران شهید و رهنمودهای امام و رهبری و با مجاهدت ها امروز انقلاب اسلامی بر سکوی افتخارات ایستاده است.


غرب مازندران قطب گل و گیاه کشور تبدیل شود
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها