بازدید: 74

از «دستور وزیر برای بازنگری در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی» تا «کاهش رشد اقتصادی آمریکا در پی افزایش واردات»

منبع : تابناک کد خبر: 1058151
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس زیر بارش برف در تهران،  رشد قیمت دلار پس کاهش های چهار روزه، نوسانات جزیی قیمت انواع سکه، بارش برف عرضه مرغ را محدود کرد، پیش بینی روند صعودی قیمت طلا در روزهای آتی، وعده نفتی آمریکا به روسیه و عربستان، قیمت نفت ایران به مرز ۶۹ دلار رسید، خودروهای خودران اپل به زودی به حرکت درمی آیند و بازگشت آرام «تسه»ها از کف در بازار اوراق مسکن را در بر دارد.

از «دستور وزیر برای بازنگری در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی» تا «کاهش رشد اقتصادی آمریکا در پی افزایش واردات»پیمانه اقتصادی، هر روز بسته ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار آزاد ارز، انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر ها و رویداد های جذاب اقتصادی را گردآوری می کنیم.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر هایی همچون سبزپوشی بورس زیر بارش برف در تهران،  رشد قیمت دلار پس کاهش های چهار روزه، نوسانات جزیی قیمت انواع سکه، بارش برف عرضه مرغ را محدود کرد، پیش بینی روند صعودی قیمت طلا در روزهای آتی، وعده نفتی آمریکا به روسیه و عربستان، قیمت نفت ایران به مرز ۶۹ دلار رسید، خودروهای خودران اپل به زودی به حرکت درمی آیند و بازگشت آرام «تسه»ها از کف در بازار اوراق مسکن را در بر دارد.

دستور وزیر برای بازنگری در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از دستور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بازنگری در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی خبر داد و گفت: براساس دستور وزیر صنعت باید اقدامات کارشناسی درباره خودروهای هیبریدی، انواع و تعرفه آن انجام شود. سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه این بازنگری ضرورتا به معنای کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی نیست، تصریح کرد: ممکن است این کارشناسان به این سمت بروند که ما بررسی های لازم را انجام داده ایم و تعرفه مناسب بوده است، لذا مجلس تلاش های خود را برای کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی ادامه می دهد.

سبزپوشی بورس زیر بارش برف در تهران

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز یکشنبه هشتم بهمن ماه 96 با افزایش 59 واحدی معادل 0.06 درصد به رقم 99 هزار و 414 واحد رسید. تالار شیشه ای در دومین روز کاری از دومین هفته بهمن ماه 96، روز قبل، شاهد روند صعودی اکثر شاخص های منتخب بود. بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افزایش 18 واحدی معادل 0.06 درصد به رقم 31 هزار و 760 واحد رسید. شاخص کل هم وزن، با افت 26 واحدی معادل 0.15 درصد، عدد 17 هزار و 511 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش 20 واحدی معادل 0.15 درصد به رقم 13 هزار و 160 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با رشد 0.02 درصد همراه شد و 16 واحد افزایش را رقم زد و به سطح 106 هزار و 657 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 8 واحد کاهش معادل 0.01 درصد به رقم 70 هزار و 616 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز بر خلاف روز قبل با 392 واحد افزایش معادل 0.19 درصد همراه بود و عدد 211 هزار و 705 واحد را به نمایش گذاشت.

 از «دستور وزیر برای بازنگری در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی» تا «»

 رشد قیمت دلار پس کاهش های چهار روزه

در پایان معاملات بازار آزاد روز یکشنبه، هر دلار آمریکا با رشد 63 ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت 45 هزار و 241 ریال فروخته شد. هر یورو نیز با کاهش قیمت 293 ریال همراه شد و در پایان روز به رقم فروش 56 هزار و 93 ریال رسید. همچنین هر درهم امارات در بازار دومین روز هفته، 12 هزار و 458 ریال قیمت گذاری شد که نسبت به روز شنبه، 5 ریال گران تر فروخته شد.

نوسانات جزیی قیمت انواع سکه

در جریان معاملات بازار تهران، روز یکشنبه قیمت انواع سکه با نوسانات جزیی همراه بود و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با حدود ۵۰۰۰ تومان کاهش یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۷۰۸ تومان، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با حدود ۱۰۰۰ تومان افزایش یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۷۲۴ تومان، نیم سکه با حدود ۱۰۰۰ تومان کاهش ۷۲۹ هزار و ۳۵۷ تومان، ربع سکه با حدود ۲۰۰۰ تومان کاهش ۴۳۶ هزار و ۲۱۳ تومان و سکه گرمی ۲۸۹ هزار و ۱۴۱ تومان معامله شد. /مهر

بارش برف عرضه مرغ را محدود کرد

یک عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از محدودیت عرضه مرغ به کشتارگاه ها خبر داد و گفت: با وجود آنکه بارش برف، وضعیت حمل و نقل مرغ در جاده های منتهی به پایتخت را با محدودیت هایی مواجه کرده بود، اما استان های اطراف با عرضه مناسب، از کمبودهای احتمالی در بازار جلوگیری کردند. به گفته وی در 24ساعت آینده با بازگشایی جاده های گیلان و مازندران، مشکلی در عرضه مرغ گرم به بازار نخواهیم داشت. حجت نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را  4700 تا 4800 تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 700 تومان و خرده فروشی 7300 تا 7500 تومان است. /باشگاه خبرنگاران

پیش بینی روند صعودی قیمت طلا در روزهای آتی

تحلیلگران اقتصادی در نظرسنجی جدید کیتکو نیوز اعلام کرده اند که ادامه روند نزولی ارزش دلار آمریکا موجب خواهد شد تا قیمت طلا در روزهای آینده نیز با افزایش همراه گردد. بر اساس این گزارش اظهارات استیون منوچین وزیر دارایی آمریکا درباره حمایت از کاهش ارزش دلار تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در روزهای اخیر داشته است. قیمت جهانی طلا در هفته گذشته نیز برای ششمین بار در 7 هفته اخیر با افزایش نسبی روبرو شده است. البته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعدا با زیر سئوال بردن اظهارات وزیر دارایی این کشور، از تقویت ارزش دلار حمایت کرده است. در نظرسنجی این هفته 21 کارشناس ارشد اقتصادی وال استریت شرکت کرده اند که از این تعداد 11 نفر معادل 52 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. 8 نفر معادل 38 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در هفته آتی کاهش می یابد و 2 نفر معادل 10 درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نمی کند. در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 708 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد هم 436 نفر معادل 62 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند، 190 نفر معادل 27 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و 82 نفر معادل 12 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نمی کند. هفته گذشته نیز 71 درصد کارشناسان اقتصادی وال استریت و 61 درصد فعالان اقتصادی مین استریت پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا با افزایش روبرو می شود.

وعده نفتی آمریکا به روسیه و عربستان

وزیر انرژی آمریکا به مسئولان نفتی روسیه و عربستان اعلام کرد که صنعت نفت ایالات متحده روند بازسازی بازار نفت را مختل نمی کند. به گزارش رویترز از داووس، ریک پری، وزیر انرژی آمریکا، به روسیه و عربستان اعلام کرد: رونق صنعت نفت شیل در ایالات متحده بازار نفت را مختل نخواهد کرد، زیرا رشد سریع تقاضای نفت سبب می شود عرضه بیشتر این کالا مصرف شود. وی در سخنرانی خود در یک نشست تخصصی مشترک با وزیر انرژی روسیه و عربستان، گفت: گمان نمی کنم نفت شیل آمریکا مخل بازار باشد؛ اصلاحات زیادی در اطراف جهان در حال انجام است که ظرفیت افزایش مصرف نفت را بیشتر می کند. وزیر انرژی آمریکا همچنین اعلام کرد سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، به دست آوردن رتبه نخست آمریکا در همه زمینه ها، از جمله در تولید نفت است. وزیران انرژی روسیه و عربستان نیز هر دو اعلام کردند که بازارها بیش از حد بر نوسان تولید نفت آمریکا متمرکز شده اند و ایالات متحده همچنان بخشی کوچک از کل عرضه نفت جهان را به خود اختصاص داده است. /شانا

قیمت نفت ایران به مرز ۶۹ دلار رسید

قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ۱۹ ژانویه (جمعه، ۲۹ دی ماه) با ۶۰ سنت کاهش به ۶۸ دلار و ۸۱ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته ۴۵ سنت کاهش نشان می دهد. میانگین قیمت نفت ایران از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا کنون، ۶۸ دلار و ۶۲ سنت برای هر بشکه بوده است. قیمت نفت خام سنگین ایران در دوره مورد بررسی ۶۰ سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به ۶۶ دلار و ۲۲ سنت رسید. میانگین قیمت نفت سنگین ایران نیز از ابتدای امسال تاکنون ۶۵ دلار و ۴۸ سنت برای هر بشکه بوده است. قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته منتهی به ۱۲ ژانویه، به ۶۷ دلار و ۲۱ سنت رسید که نسبت به هفته گذشته، ۴۰ سنت افزایش نشان می دهد. قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی آی در هفته منتهی به دوره مورد بررسی، ۵۹ سنت افزایش یافت و به ۶۳ دلار و ۸۶ سنت برای هر بشکه رسید. در هفته مورد بررسی، قیمت نفت خام شاخص برنت با ۲۷ سنت کاهش، بشکه ای ۶۹ دلار و ۳۵ سنت بود. قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان نیز به ترتیب ۶۶ دلار و ۵۳ سنت و ۶۶ دلار و ۸۲ سنت برای هر بشکه بود که نسبت به هفته گذشته به ترتیب ۶۶ سنت و ۶۰ سنت افزایش نشان می دهد.

خودروهای خودران اپل به زودی به حرکت درمی آیند

فناوری اختصاصی اپل برای هدایت خودروهای خودران در 27 خودروی لکسوس به کار گرفته شده و این خودروها به زودی در خیابان های ایالت کالیفرنیا به حرکت درمی آیند. اپل در مرحله اول در آوریل سال گذشته نام سه خودرو را برای آزمایش در اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا ثبت کرد و ظاهرا از آن زمان تاکنون توانسته فناوری خود برای استفاده در خودروهای خودران را به میزان چشمگیری ارتقا دهد. اپل به شدت هرگونه اطلاعات در مورد ویژگی های این فناوری را مخفی می کند و تاکنون خبرنگاران نتوانسته اند به هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه دست یابند. جزئیات بیشتر

قیمت خودروهای وارداتی روی سایت سازمان حمایت قرار می گیرد

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفته است؛ ضابطه قیمت گذاری برای خودروهای وارداتی وجود دارد که بر اساس آن نرخ گذاری ها عمل می شود. شهرام میرآخورلو افزوده است: در این ضابطه، مشخص شده سازمان حمایت چه هزینه هایی را قبول می کند، به اضافه این هزینه ها چهار درصد سود به واردکننده داده می شود به انضمام سه درصد مالیات ارزش افزوده و سه درصد هم بابت هزینه خدمات فروش بر روی خودرو لحاظ می شود. شرکت های خودرویی باید آنالیز قیمتی خود را به سازمان حمایت ارسال کنند و پس از بررسی و اعلام نظر سازمان می توانند قیمت ها را اعمال کنند. میرآخورلو با بیان اینکه مقرر شده قیمت همه خودروهای وارداتی و برند آنها در سایت سازمان حمایت ثبت شود، خاطرنشان کرده است: این مصوبه به شرکت های خودرویی ابلاغ شده و منتظر دریافت آنالیز قیمتی آنها هستیم، شرکت هایی که بالاتر از ضابطه قیمت گذاری سازمان حمایت بر روی خودروهای خود قیمت گذاری کرده باشد با آن بدون اغماض برخورد می شود. /میزان

بازگشت آرام «تسه»ها از کف در بازار اوراق مسکن

دیروز اوراق تسهیلات مسکن اسفند94 (تسه9412) با افت 3/ 0 درصدی به قیمت 71 هزار و 139 تومان معامله شدند. کاهش تقاضا روز شنبه حمایت کف 72 هزار تومانی را شکست. اما روز گذشته شناسایی فرصت خرید مجددا اکثر «تسه»ها را بالاتر از 72 هزار تومان قرار داد. از ابتدای آذر شاهد روند کم نوسان اوراق تسهیلات مسکن در بازه 72 تا 75 هزار تومانی هستیم. اما به نظر می رسد رشد تقاضای سرمایه گذاری و ورود نقدینگی عامل تشدید نوسانات بازار مسکن تهران در ماه های اخیر شد. اما کاهش شتاب رشد تقاضای مسکن در دی نسبت به آذر (رشد ۵/ ۱۳ درصدی تعداد معاملات نسبت به رشد ۲/ ۵۰ درصدی تعداد معاملات آذر نسبت به مدت مشابه سال گذشته) می تواند رشد قیمت مسکن را تدریجی کند. تداوم رشد آرام تقاضای مصرفی، چشم انداز رشد تدریجی «تسه»ها با نزدیک شدن به پایان سال را ارائه می دهد.

کاهش رشد اقتصادی آمریکا در پی افزایش واردات

رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی کاهش قابل توجه و ناگهانی را تجربه کرد. اصلی ترین دلیل کاهش رشد اقتصادی آمریکا، رشد شدید و غیرمنتظره  واردات این کشور بوده است، به گونه ای که در این بازه ۳ ماهه واردات آمریکا ۱۳.۹ درصد افزایش داشته است. این افزایش واردات باعث شد تا ۱.۱ درصد از رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه پایانی کاسته شده و تأثیر مثبت افزایش صادرات این کشور خنثی شود. وزارت بازرگانی آمریکا گزارش داد در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ رشد اقتصادی این کشور از ۳.۲ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ و ۳.۱ درصد در سه ماهه دوم به ۲.۶ درصد کاهش یافته است. بر همین اساس آمریکا در سال ۲۰۱۷ و همزمان با نخستین سال ریاست جمهوری ترامپ ۲.۳ درصد رشد اقتصادی داشته است. این کاهش رشد اقتصادی به قدری غیرمنتظره بود که پیشتر پیش بینی می شد بهبود اوضاع اقتصادی پس از طوفان های سهمگین در تگزاس و فلوریدا، بالا رفتن خرید کریسمس و همچنین افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی طی سال گذشته این انتظار را به وجود آورده بود که رشد اقتصادی آمریکا در این سال حتی از ۳.۲ درصد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ بالاتر رود.  پیشتر کارشناسان اعلام کرده بودند که انتظار می رود آمریکا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ رشد ۳ درصدی را تجربه کند. به طور کلی در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶، اقتصاد آمریکا شاهد بیشترین افزایش سه ماهه واردات از سال ۲۰۱۰ تاکنون بوده است. به نقل از فارس، انتظار می رود کاهش قابل توجه رشد اقتصاد آمریکا بانک فدرال این کشور را مجبور کند اجرای طرح افزایش نرخ بهره بانکی را به تعویق بیندازد.

 


از «دستور وزیر برای بازنگری در تعرفه واردات خودروهای هیبریدی» تا «کاهش رشد اقتصادی آمریکا در پی افزایش واردات»
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

کار گزارشگر فوتبال، تبلیغ ایدئولوژی است؟

کار گزارشگر فوتبال، تبلیغ ایدئولوژی است؟

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش سه ماهه وزارت نفت به مجلس از سال آینده

گزارش سه ماهه وزارت نفت به مجلس از سال آینده

کاتالوگ تراکتور 2019 روی میز لیکنز (گزارش)

کاتالوگ تراکتور 2019 روی میز لیکنز (گزارش)

اولین گزارش میدانی از محل سقوط هواپیما ۷۰۷

اولین گزارش میدانی از محل سقوط هواپیما ۷۰۷

امارات ۱ -۱ تایلند/ گزارش لحظه به لحظه

امارات ۱ -۱ تایلند/ گزارش لحظه به لحظه