بازدید: 59

۱۲ درصد جامعه ایران درگیر اختلالات روانپزشکی هستند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1053846
یک متخصص اعصاب و روان اظهار داشت: بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده امروزه حدود ۱۲ درصد از جامعه درگیر اختلالات روانپزشکی هستند، در حالی که این آمار ممکن است با واقعیت جامعه مقداری متفاوت باشد.

۱۲ درصد جامعه ایران درگیر اختلالات روانپزشکی هستندبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، گودرز عکاشه با اشاره به ابن که مشاوره های روان درمانی در طول تاریخ به طور مستمر مورد نیاز مردم بوده است، گفت: امروزه شناخت بیشتر در حوزه ی روان درمانی باعث شده تا لزوم وجود مشاوره های روان درمانی به شدت احساس شود.

وی همچنین در ادامه افزود: فعالیت رسانه های جمعی در عصر کنونی باعث شده تا موضوع مشاوره های روان درمانی به نسبت سال های گذشته از تابو خارج شوند.

این متخصص اعصاب و روان با بیان این که در حال حاضر آگاهی و دانش عموم مردم افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: وجود مشاوره های روان درمانی همواره دلیلی بر شیوع زیاد نیاز به مشاوره های روان درمانی نیست، بلکه افزایش آگاهی و دانش مردم در حالت کلی زمینه ی گسترش این موضوع را فراهم کرده است.

وی با اشاره به آمار های موجود در حوزه ی مشاوره های روان درمانی، تصریح کرد: بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده امروزه حدود ۱۲ درصد از جامعه درگیر اختلالات روانپزشکی هستند، در حالی که این آمار ممکن است با واقعیت جامعه مقداری متفاوت باشد.

گودرز عکاشه با اشاره به تعدد مراکز مشاوره در کشور، گفت: گستردگی نیاز مردم به خدمات روان درمانی و مشاوره همواره باید از طریق مراکز متعدد بر طرف شود، بر همین اساس شهرداری های مختلف در تمامی مناطق شهر ها می توانند بهترین گزینه برای ارائه مشاوره به مردم باشند، در حالی که امروزه روند ارائه مشاوره در شهرداری های کشور از استاندار های مطلوب فاصله ی بسیاری دارد.

وی با بیان این که روان انسان همواره موضوعی پیچیده است، اظهار داشت: درمان دارویی و غیر دارویی دو مولفه ی مهم در روند تصحیح و درمان روان است، به طوری که یک روان پزشک برای درمان بیمار خود همواره به یک روانشناس نیاز داشته و یک روانشناس نیز برا تکمیل روند درمان خود در برخی از موارد نیازمند روان پزشک خواهد بود.

انتهای پیام/ 


۱۲ درصد جامعه ایران درگیر اختلالات روانپزشکی هستند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها