بازدید: 116

افزایش چشمگیر تعداد شکایت‎ها بابت اذیت و آزار جنسی در فرانسه

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1047369
آمار وزارت کشور فرانسه نشان می‎دهد در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی تعداد شکایت ها بابت اذیت و آزار جنسی در این کشور به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

افزایش چشمگیر تعداد شکایت‎ها بابت اذیت و آزار جنسی در فرانسهبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از یورونیوز؛ آمار وزارت کشور فرانسه نشان می‎دهد در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی تعداد شکایت ها بابت اذیت و آزار جنسی در این کشور به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

این آمار از افزایش ۳۱.۵ درصدی تعداد شکایت ها بابت اذیت و آزار جنسی در فرانسه در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی که همزمان با موج افشاگری زنان در برابر اذیت و آزارهای جنسی بود حکایت دارد.

از سوی دیگر شمار شکایت های به ثبت رسیده در کل سال گذشته میلادی به دلیل آزار جنسی ۱۰ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که آمار مربوط به شکایت به دلیل تجاوز جنسی ۱۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ افزایش نشان می دهد.

وزارت کشور فرانسه در گزارش خود از احتمال ارتباط افزایش تعداد شکایت های ثبت شده با افشاگری‎های صورت گرفته توسط زنان پس از رسوایی هاروی واینستین، تهیه کننده هالیووی سخن گفته است.

حدود یکصد زن از ماه اکتبر (مهرماه) تاکنون هاروی واینستین را به اذیت و آزار و یا تجاوز جنسی متهم کرده‎اند. پس از آغاز روند افشاگری زنان علیه این تهیه کننده سرشناس هالیوود اتهامات مشابهی نیز علیه دیگر مردان بانفوذ در کشورهای مختلف از جمله فرانسه مطرح شد.

 

انتهای پیام/

 


افزایش چشمگیر تعداد شکایت‎ها بابت اذیت و آزار جنسی در فرانسه
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها