بازدید: 106

کشف 2200 کیلوگرم انواع موادمخدر در آذربایجان‌شرقی/ 5.4 درصد جمعیت کشور مصرف‌کننده موادمخدر هستند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1044823
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی از کشف 2 هزار و 200 کیلوگرم انواع موادمخدر در 10 ماه اول امسال در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، قاسم دهقانی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران، کشفیات پلیس در سال جاری را 2 هزار و 200 کیلوگرم با متلاشی شدن 26 باند تهیه و توزیع موادمخدر عنوان کرد و اظهار داشت: میزان کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته در همین مدت رشد 45 درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه 126 سرباند و قاچاقچی اصلی در استان آذربایجان شرقی دستگیر شده است، افزود: 4 هزار و 125 نفر توزیع کننده موادمخدر و 12 هزار و 250 نفر مصرف کننده نیز دستگیر شده است.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری یک هزار و 321 طرح پاکسازی و ارتقاء امنیت اجتماعی در زمینه موادمخدر در سطح استان آذربایجان شرقی انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: براساس آخرین شیوع شناسی انجام شده، 5.4 درصد جمعیت کشور مصرف کننده موادمخدر هستند که خوشبختانه این آمار در سطح استان آذربایجان شرقی 1.2 درصد بوده و این استان از نظر نرخ شیوع موادمخدر در سطح کشور در رتبه 28 قرار دارد.

دهقانی، میزان آلودگی به موادمخدر در سطح دانش آموزان در کشور را 2.1 درصد اعلام کرد و افزود: این آمار در سطح دانش آموزان آذربایجان شرقی تنها 46 صدم درصد است.

وی ادامه داد: میانگین آلودگی قشر دانشجو به موادمخدر در کشور 5.6 درصد بوده که این رقم در سطح استان 4.4 درصد است، این رقم نگران کننده است که سال آینده اقدامات اساسی برای کاهش در این زمینه انجام خواهیم داد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر آذربایجان شرقی اظهار داشت: براساس آخرین تحقیقی که در جمعیت کارگری در محیط های صنعتی انجام شده، 22 درصد از کارگران در کشور مبتلا به اعتیاد هستند و این نرخ در آذربایجان شرقی 25 درصد بوده که باعث نگرانی است.

وی، میانگین شیوع اعتیاد در کشور را 24.8 درصد اعلام کرد و افزود: میانگین شیوع اعتیاد در استان آذربایجان شرقی 24.3 درصد است.

انتهای پیام/ج/


کشف 2200 کیلوگرم انواع موادمخدر در آذربایجان‌شرقی/ 5.4 درصد جمعیت کشور مصرف‌کننده موادمخدر هستند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها