بازدید: 61

نماینده رشت: زمان مناسبی برای ترمیم تیم اقتصادی دولت نیست/ انتظارمان از دولت این است که سفره سوخته مردم، سبزینه شود

منبع : عصر ایران کد خبر: 10447
جریان رای اعتماد نیز شاهد بودید که برای جلوگیری از اعطای رای‌اعتماد به برخی وزرای پیشنهادی، اتهام‌زنی‌ها و بداخلاقی‌هایی صورت گرفت.
 نایب رییس فراکسیون مستقلان ولایی در مجلس دهم با اشاره به خاطره‌ای از شکست در عملیات کربلای ۴ بر لزوم عبرت‌آموزی از گذشته تاکید کرد و با اشاره به لزوم ترمیم تیم اقتصادی دولت گفت: یک‌بار رییس‌جمهوری خواست نفت را سر سفره مردم بیاورد، سفره مردم آتش گرفت؛ حال امروز می‌خواهیم این سفره سوخته، سبزینه شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به نامه‌نگاری‌های یکی دو ماه اخیر درباره دفاع مقدس و با گرامیداشت به فراسیدن هفته بسیج گفت: به نظر می‌رسد وارد مقطع و دورانی می‌شویم که باید نکات مثبت و منفی جنگ را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

او گفت: هشت سال دفاع مقدس علاوه بر نکات بسیار مثبت، بعضاً نکات منفی هم داشت که هر دوی این مسائل می‌تواند در هدایت جامعه اثربخش باشد.

درسی از شکست عملیات کربلای ۴

نماینده مردم رشت در مجلس دهم با بیان خاطره‌ای از عملیات کربلای ۴ یادآور شد: در عملیات کربلای ۴ باوجود این‌که نقشه عملیاتی لو رفته بود، هرچه به رزمندگان هشدار داده می‌شد که باتوجه به باز شدن لشکرهای ارتش عراق عقب‌نشینی کنند، نمی‌توانستیم لشکرهای پیش‌رونده را متقاعد به عقب‌نشینی کنیم.

او ادامه داد: متاسفانه رزمندگان معتقد بودند که باوجود این‌که لشکر ایران در حال پیش‌روی است و می‌تواند راه را تا بصره و کربلا بازکند، عده‌ای نمی‌خواهند این پیش‌روی و پیروزی محقق شود و نتیجه این شد که رزمندگان پیش‌روی کردند و ارتش عراق با عملیات گازانبری چند ده هزار نفر از رزمندگان ما را به شهادت رساند.

نایب رییس فراکسیون مستقلان ولایی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به هر حال این درس بزرگی از عواقب و تبعات منفی بی‌توجهی به فرمان فرماندهان است و سوال اینجا است که چرا نباید این مسائل در جامعه بازگو شود و در حوزه‌هایی که فرماندهان دچار اشتباه شدند، به اشتباه خود اعتراف کنند.

او یادآور شد: به هر تفسیر این مسائل در تاریخ ثبت و ضبط می‌شود و می‌تواند به‌عنوان درس و چراغی برای آینده باشد.

صلاحیت وزرای پیشنهادی توسط نهادهای اطلاعاتی بررسی می‌شود

جعفرزاده ایمن‌آبادی در ادامه با اشاره به نطق حمایتی خود در روز رای‌اعتماد به دانش‌آشتیانی، گفت: به هر حال صلاحیت‌های عمومی کسی که به‌عنوان وزیر به مجلس پیشنهاد می‌شود، توسط نهادهای اطلاعاتی و امنیتی بررسی می‌شود و نمایندگان وظیفه دارند. برنامه‌های او را با اسناد بالادستی و انتظارات مجلس تطبیق دهند.

در جریان رای‌اعتماد شاهد اتهام‌زنی‌ها و بداخلاقی‌ها بودیم


او گفت: ورود به مسائل شخصی و آن‌چه برایشان سندی ارائه نشده، نه در اختیار مجلس است و نه امری است، اخلاقی. در جریان رای اعتماد نیز شاهد بودید که برای جلوگیری از اعطای رای‌اعتماد به برخی وزرای پیشنهادی، اتهام‌زنی‌ها و بداخلاقی‌هایی صورت گرفت.

ریشه اتهام‌زنی‌ها در روز رای‌اعتماد خشک شد


نایب رییس فراکسیون مستقلان ولایی یادآور شد: اولاً‌ این اتهام‌ها هیچ مستندی نداشت و ثانیاً به هیچ عنوان صحت نداشت که ازجمله می‌توان به بازدداشت آقای دانش‌آشتیانی در جریان حوادث پس از انتخابات سال ۸۸، تحصن در دانشگاه یا اقامت خانواده این وزیر پیشنهادی در کانادا اشاره کرد و این مسئله اتفاق تلخی بود که در مجلس شاهد بودیم که البته به نظر می‌رسد ریشه این اتفاق‌ها خشک شد.

او گفت: اتفاق مثبتی که در جریان رای‌اعتماد شاهد بودیم، این بود که از این پس اگر از کسی خوشمان نمی‌آید و نمی‌خواهیم رای بیاورد، از هر شیوه و حربه‌ای استفاده نکنیم و با رعایت اخلاق که همواره از اصول انقلاب، اسلام و ارزش‌های دفاع مقدس بوده، نظراتمان را به‌صورت مستند مطرح کنیم.

دولت به دلیل روند مثبت در اقتصاد مقاومتی قادر به تغییر تیم اقتصادی نیست


نایب رییس فراکسیون مستقلان ولایی درباره تاکید برخی نمایندگان بر لزوم ترمیم تیم اقتصادی دولت، به دیدار چند هفته گذشته اعضای این فراکسیون با رییس‌جمهور اشاره کرد و گفت: این‌که برخی از نمایندگان می‌گویند تیم اقتصادی باید تغییر کند، مورد قبول ما بود اما به دلیل روند مثبتی که در حوزه اقتصاد مقاومتی در حال طی شدن است و قرار است تا پایان سال گزارش این اقدام‌ها به رهبری ارائه شود، دولت معتقد بود درصورت انجام این تغییر، قادر به ارائه گزارش دقیقی نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظر دولت این است که فعلاً‌ زمان مناسبی برای ترمیم تیم اقتصادی دولت نیست؛ چرا که درصورت انجام تغییر، دولت نمی‌تواند درباره روند مثبتی که به‌عنوان نمونه درخصوص بازسازی و فعال کردن ۷۵۰۰ بنگاه اقتصادی در برنامه دارد گزترش دقیقی ارائه کند.

او خاطرنشان کرد: واقعیت این است که تیم اقتصادی دولت منسجم نیست و این مسئله را به دولت متذکر شدیم و گفتیم باوجود این‌که تغییر سه وزیر در حوزه‌های فرهنگی و مسائل مربوط به ورزش و جوانان اتفاق مثبتی بود اما این اتفاق مثبت هنگامی تکمیل می‌شود که مردم نتیجه این اقدام‌ها را در سفره‌های خود ببینید.

انتظارمان از دولت این است که سفره سوخته مردم، سبزینه شود

جعفرزاده ایمن در پایان با انتقاد از رویه‌های اقتصادی در دولت احمدی‌نژاد تصریح کرد: یک‌بار رییس‌جمهوری خواست نفت را سر سفره مردم بیاورد، سفره مردم آتش گرفت؛ حال امروز می‌خواهیم این سفره سوخته، سبزینه شود.

نماینده رشت: زمان مناسبی برای ترمیم تیم اقتصادی دولت نیست/ انتظارمان از دولت این است که سفره سوخته مردم، سبزینه شود
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 205

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

پیکان ۰ - ۱ سپاهان اصفهان/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارش پزشکی ترامپ: رئیس‌جمهور آمریکا وارد مرحله چاقی شده است

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

گزارشگر صدا و سیم خبرنگار برتر دومین جشنواره ملی جهادگران شد

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

جلسه علنی ۲۷ بهمن آغاز شد/ بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۸

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

قرائت گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در صحن علنی

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»

گزارش روزنامه اطلاعات از نمایش ضد‌ایرانی «ورشو»