بازدید: 170

لوازم خانگی ایرانی و خارجی تا 10 درصد گران شد/ ترفند در بازار لوازم خانگی برای افزایش قیمت

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1041943
رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: با توجه به افزایش قیمت ارز و مواد اولیه، قیمت لوازم خانگی 5 تا 10 درصد افزایش داشته است.

افزایش 5 تا 10 درصد قیمت لوازم خانگی ایرانی و خارجی/ ترفندی که تولیدکنندگان و واردکنندگان می زنندبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، افزایش قیمت در بازار ارز نه تنها این بازار را دچار تلاطم کرده است بلکه موجب ایجاد تنش در سایر بازارها نیز شده و بازارهای دیگر نیز تحت تاثیر این افزایش قیمت قرار گرفته و با افزایش قیمت مواجه شده اند.

یکی از بازارهایی که تحت تاثیر این تلاطم قرار گرفته، بازار لوازم خانگی است که بواسطه واردات مستقیم کالاهای خارجی و همچنین وارداتی بودن برخی از قطعات کالاهای تولیدی داخلی بیش از سایر بازارها این تاثیر نمایان شده است.

محمد طحانپور در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی با توجه به افزایش نرخ ارز اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت ارز و مواد اولیه، قیمت لوازم خانگی 5 تا 10 درصد افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پاسخ به این سئوال که آیا افزایش قیمت ارز بر روی لوازم خانگی داخلی نیز تاثیرگذار بوده یا خیر افزود: لوازم خانگی داخلی و خارجی از نظر قیمت، موازی یکدیگر حرکت می کنند و فرقی میان آنها نیست، داخلی ها به  خرید مواد اولیه با دلار استناد می کنند و خارجی ها هم که مستقیم خود کالا را با پرداخت دلار وارد می کنند.

وی ادامه داد: در کالاهای بزرگ قیمت ها به حدی بالا است که افزایش بیش از 5 تا 10 درصد، اختلاف بیش از 500 هزار تومان ایجاد می کند که بازار کشش آن را ندارد.

طحانپور با اشاره به برخی ترفندهای تولیدکنندگان و واردکنندگان خاطرنشان کرد: برخی تولیدکنندگان و واردکنندگان قبلا کالاهای خود را با مدت زمانی و با چند درصد تخفیف به فروش می رساندند در حالی که در حال حاضر کالاها را نقد و بدون فرجه به فروش می رسانند و به نوعی افزایش قیمت نامحسوس دارند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی در پاسخ به این سئوال که آیا افزایش قیمت ها، تقاضا برای خرید را هم کاهش داده است، گفت: از نظر تقاضا تغییری در بازار ایجاد نشده و خریداران از ترس اینکه کالا را در آینده گرانتر نخرند، خرید خود را انجام می دهند.

 انتهای پیام/


لوازم خانگی ایرانی و خارجی تا 10 درصد گران شد/ ترفند در بازار لوازم خانگی برای افزایش قیمت
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها