بازدید: 57

کولاکوویچ: برای لیگ جهانی به 2 تیم نیاز داریم

منبع : ورزش 3 کد خبر: 1038458
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: در این مدت هم که در ایران نبودم، عملکرد تمامی بازیکنان حتی لژیونرها را زیر نظر داشتم.

به گزارش "ورزش سه"، ایگور کولاکوویچ امروز بعد از گذشت یک هفته از بازگشتش به ایران در هتل آکادمی فوتبال برگزار شد، در نشست خبری حاضر شد. او علاوه بر توضیحاتی که درباره برنامه های تیم ملی در سال پیش رو داد، سوالات خبرنگاران حاضر در نشست را هم پاسخگو بود.


در لیگ جهانی به 2 تیم نیاز داریم


اولین مسابقه ما در فرانسه و آرژانتین است و سپس روسیه و امریکا و تهران ادامه خواهیم داد. اگر به مسابقات جهانی برویم، عملا ۱۹ مسابقه خواهیم داشت که خستگی زیادی برای بازیکنان در پی دارد و باید برنامه ریزی کنیم.در لیگ جهانی نیاز داریم از دو تیم استفاده کنیم و کار را ادامه دهیم. نکته مهم این است که جوانان و نوجوانان برنامه خاصی ندارند و از روز نخست می توانند در کنار باتجربه ها حضور داشته باشند و با منش آنها آشنا شده و از آنها یاد بگیرند. سال گذشته قرار بود از جوانان استفاده کنیم اما به دلیل فشرده بودن برنامه  آن رده سنی نتوانستیم از آنها استفاده کنیم اما امسال شرایط فرق خواهد داشت و‌می‌توانیم از آنها استفاده کنیم.


تیم ب را به بازی های آسیایی می فرستیم


باید تاکید کنم که در اردو فقط ۲۸ بازیکن برتر حضور نخواهند داشت، چون همه می خواهند که جوانان در تیم ملی حاضر باشند. جام جهانی را هم در ایتالیا و بلغارستان داریم که امیدوارم با توافق مسئولان روبرو شویم و برای بازی های آسیایی به تیم ملی اصلی استراحت دهیم و از تیم ب استفاده کنیم. ضمن اینکه چون تدارک خیلی خوبی برای جهانی می خواهیم، امیدوارم در جام باشگاه های جهان هم با باشگاه مربوطه تعامل خوبی داشته باشیم تا ملی پوشان بتوانند بیشتر استراحت کنند. اعضای اصلی تیم ملی بزرگسال را باید سالم نگه داریم و در زمان نیاز از آنها استفاده کنیم.


همه بازیکنان را زیر نظر داشتم


من بعد از مسابقات جام قهرمانان قاره ها از ژاپن به کشورم برگشتم و از زمان قانونی مرخصی که داشتم، استفاده کردم. الان هم مدتی است که به ایران آمدم و با اکثر مربیان لیگ برتری دیدار کردم. البته در این مدت هم که در ایران نبودم، عملکرد تمامی بازیکنان حتی لژیونرها را زیر نظر داشتم.

 

دوره تنبیه انضباطی عادل غلامی تمام شد


من شخصا وقتی این تصمیم را درباره عادل غلامی گرفتم، خیلی متاثر بودم. او یک بازیکن باکیفیت است که در یک لحظه اشتباه بزرگی مرتکب شد. روز بعد از آن اتفاق گفت و گویی با غلامی داشتم که او اصول مرا پذیرفت. در دور آتی که پیش رو داریم، طبیعتا فعالیت های زیادی را خواهیم داشت. دوره تنبیه انضباطی عادل غلامی به پایان رسیده است اما مشخص نیست که قطعا او به تیم ملی دعوت شود. در این دوره برنامه ما روی بازیکنان جوان است و باید دید که غلامی می تواند در رقابت با آنها خوب عمل کند یا خیر.


از محمودی سیگنالی برای بازگشت دریافت نکردم


شهرام محمودی خودش تصمیم گرفت از تیم ملی جدا شود. بعد از آن من هیچ سیگنالی را از این بازیکن دریافت نکردم که می خواهد به تیم ملی برگردد. تمرکز من روی این است که بتوانم بازیکنان مستعد را دعوت کنم و هدفم موفقیت تیم ملی است.


میزان مرخصی ام طبق قرارداد است


من 14 ژانویه به ایران بازگشتم و دقیقا 3.5 ماه در مرخصی بودم، نه 4 ماه. تا جایی که به محتوای قراردادم مربوط می شود، آن را رعایت کردم. می توانید این موضوع را از فدراسیون به عنوان کارفرما سوال کنید؛ چون من نمی توانم درباره جزییات قراردادم صحبت کنم. مطمئنا فدراسیون خیلی دقیق عملکرد مرا زیر نظر دارد و اگر من برخلاف قرارداد عمل کنم، فدراسیون می تواند مرا تحریم کند.


قرار نبود به لهستان بروم


در قرارداد من چنین چیزی نیامده است که بخواهم برای مسابقات جام باشگاههای جهان بروم و عملکرد بازیکنان را زیر نظر داشته باشم. مطمئن باشید که من این رقابت ها که بانک سرمایه به عنوان نماینده ایران در آن حضور داشت، مثل مسابقات لیگ زیر نظر داشتم. در ضمن بودجه ای هم برای حضور سفر به لهستان کنار نگذاشته بودم.


هنوز کادرفنی تیم ب مشخص نیست


این پیشنهاد من برای فدراسیون والیبال بود که تیم ب به بازی های آسیایی 2018 اعزام شود و هنوز فدراسیون این موضوع را تایید نکرده است. جام جهانی جزو مسابقات مهم ما محسوب می شود؛ اما باید برای تمامی مسابقات پیش رو ارزش قائل شد. با این حال من امیدوارم با نظر مثبت فدراسیون مواجه شوم. در صورتی که با پاسخ مثبت فدراسیون روبرو شوم، در نحوه انتخاب کادرفنی باید دقت زیادی به خرج دهیم؛ اگرچه هنوز روی نام خاصی نظر نداریم.


امیدوارم ضیایی راه داورزنی را ادامه دهد


من به محض اینکه از سفر بازگشتم، نشستی را با ضیایی داشتم. تمام این طرح هایی که اینجا توضیح دادم، با رییس فدراسیون درمیان گذاشتم. فراموش نکنید ضیایی قبل از اینکه به عنوان ریاست فدراسیون والیبال انتخاب شود، قائم مقامی فعالی در کنار داورزنی بود. هر 2 نفر برای پیشرفت والیبال ایران فعالیت های زیادی را در سطح آسیا و جهان انجام دادند. امیدوارم ضیایی مسیر موفق داورزنی را ادامه دهد.


ادامه دارد....


کولاکوویچ: برای لیگ جهانی به 2 تیم نیاز داریم
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش تصویری دیدار تیم‌های لبنان و کره شمالی

گزارش تصویری دیدار تیم‌های لبنان و کره شمالی

ویدیو / گزارش «وال استریت ژورنال» از مراحل آماده شدن ۲۴ نامزد دموکرات علیه ترامپ در ۲۰۲۰ / از «مزه دهان مردم» تا لحظه «من اسپارتاکوس هستم» +زیرنویس فارسی

ویدیو / گزارش «وال استریت ژورنال» از مراحل آماده شدن ۲۴ نامزد دموکرات علیه ترامپ در ۲۰۲۰ / از «مزه دهان مردم» تا لحظه «من اسپارتاکوس هستم» +زیرنویس فارسی

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش دولت آمریکا به شکست سیاست فشار به ایران اذعان کرده است

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران

گزارش المانیتور از اعتراف دولت ترامپ به بی ثمری فشار بر ایران