بازدید: 373

افشاگری طارمی در برنامه نود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1037310
مهدی طارمی بازیکن تیم فوتبال الغرافه قطر در برنامه نود این هفته درباره برخی مسائل شفاف سازی کرد.

افشاگری طارمی در برنامه نودبه گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان مهدی طارمی بازیکن تیم فوتبال الغرافه در برنامه نود درباره حضورش در ریزه اسپور و بازگشت به پرسپولیس بیان کرد: من قبل سفر به ترکیه به احترام باشگاه به پرسپولیس رفتم و به مسیولان باشگاه گفتم در صورت نرفتن به فوتبال اروپا با پرسپولیس به توافق می رسم اما پس از آن جریان هایی اتفاق افتاد که تصمیم گرفتم با رامین رضائیان به ترکیه بروم. البته برخلاف رامین من تمایلی به حضور در فوتبال ترکیه نداشتم اما اشتباه کردم و به همراه رامین با این تیم قرارداد بستم درحالیکه مشغول بررسی پیشنهادهای دیگر بودم. هر ۲ می خواستیم برای حضور در فوتبال اروپا به هم کمک کنیم اما من اشتباه کردم. البته از نظر من حضور در اروپا اشتباه نبود اما قرارداد بستن با ریزه اسپور اشتباه بود.

او گفت: رضاییان نقشی در قرارداد بستن من با ریزه اسپور نداشت. حدود هفت تا هشت روز با این تیم تمرین کردم. زمانیکه با وکیلم صحبت کردم او به من گفت در ایران جو بد شده است و مردم می گویند او پرسپولیس را رها کرده است. او گفت اگر می توانی بازگرد. با خودم گفتم جرا باشگاهی به بزرگی پرسپولیس که امسال می خواست پس از ۱۰ سال قهرمان شود را ترک کردم. به همین دلیل با ابراهیمی تماس گرفتم و گفتم پیگیری کند ایا امکان بازگشت وجود دارد. طاهری هم تماس گرفت که مگر ما توافق نکرده بودیم چرا با ریزه اسپور قرارداد بستی اما من گفتم اعلام کرده بودم تنها اگر به اروپا نروم در پرسپولیس می مانم. در نهایت طاهری و ابراهیمی اعلام کردند اگر به ایران بازگردی همه جوره حمایتت می کنیم.

بازیکن سابق پرسپولیس خاطرنشان کرد: حرف شما درست است که من اشتباه کردم اما وکیلم و طاهری گفتند هیچ اتفاقی برای من نمی افتد . با درنظر گرفتن این امر به عشق هواداران و برای قهرمانی پرسپولیس بازگشتم و گفتم هرچه می خواهد بشود بشود. قبل از اینکه به ایران بازگردم با پرسپولیس قرارداد بستم.

او افزود: زمانیکه توافق کرده بودیم به من گفتند تا زمانی که ITC ام از طرف فدراسیون فوتبال صادر نشود باشگاه ریزه اسپور نمی تواند اقدامی انجام دهد. به من در ترکیه ایمیل زدند با قرارداد مشتمل بر بندهایی مانند اینکه درصورت قهرمان نشدن پرسپولیس در جام حذفی و لیگ ۱۰ درصد از قراردادم کم می شود یا اگر در نیم فصل عملکرد خوبی داشته باشم مبلغ قراردادم کم نشود، قرارداد ببندم. این قرارداد تفاوت زیادی با توافقی داشت که در تهران با پرسپولیس انجام داده بودم.

طارمی در ادامه صحبت هایش گفت: با این وجود برای اینکه پرسپولیس پس از ۱۰ سال به قهرمانی برسد قبول کردم بازگردم. قرارداد را در ترکیه امضا کردم و پس از آن به ایران بازگشتم. پس از اینکه استقلال را در دربی چهار بر دو بردیم هجمه علیه من زیاد شد چراکه می خواستم به اروپا بروم اما وکلیم برای آرام کردن جو از قول من مصاحبه کرد و گفت مهدی طارمی با پرسپولیس قرارداد ۲ ساله بسته است. من هم شاکی شدم که چرا این کار را انجام داده است من در تاریخ ۳۰ خرداد با پرسپولیس قرارداد نبستم اما قرار گذاشتیم یک دروغ بگوییم و براساس آن جلو برویم. در ترکیه توافق نامه ای به تاریخ ۳۰ تیر مقابل من گذاشتند و براساس آن دروغ کارها را جلو بردیم.

من قرارداد را در تاریخ ۳۰ خرداد امضا کردم تا به نوعی ماجرا را پوشش دهیم. چهار روز قبل بازی با الهلال که خبرمحرومیت اعلام شد شوکه شدم. چهار پنج بار از وکیلم و باشگاه پرسپولیس پیگیری کردم اما آن ها می گفتند همه چیز خوب است و مشکلی نیست.

طارمی گفت: درباره یکی از مصاحبه هایم هم باید بگویم آن روز به دلیل ناراحتی از برانکو اجازه گرفتم تمرین نکنم و در هتل نشسته بودم که ترکاشوند و خمارلو امدند و گفتند بیا در مقابل دوربین بگو حتما خیریتی در این اتفاق بوده است تا روحیه بازیکنان از بین نرود. نیم ساعت از تمرین پرسپولیس گذشته بود که به زمین رفتم و پندار خمارلو این حرف را در دهن من گذاشت که حتما خیریتی توش بوده است. باور کنید در زمانی که آن مصاحبه را انجام دادم اصلا تمرکزی نداشتم.

او ادامه داد: محرومیت پرسپولیس ارتباطی به من ندارد چراکه به صورت جداگانه با فیفا مکاتبه می کردیم من به دلیل اینکه ۲ قرارداد بسته بودم محروم شدم اما پرسپولیس به دلیل عدم صداقت. از همان اول فیفا به پرسپولیس و ریزه اسپور اعلام کرد باید در این پرونده روراست باشید. من با ایمیل خودم و وکیلم با فیفا در ارتباط بودم و پرسپولیس با ایمیل خودش.

بازیکن الغرافه خاطرنشان کرد: وکیل من هر روز ماجرای جریمه نقدی را به گونه ای توضیح می داد و درست نمی گفت این جریمه را من باید بدهم یا باشگاه پرسپولیس. در نهایت با مذاکرات انجام شده جریمه نقدی رفع شد.

من اشتباهم را گفتم اما می خواستم در اروپا بازی کنم، ولی پس از جدایی از پرسپولیس متوجه شدم چه تیم بزرگی را رها کردم. من یک بازیکن هستم و به اندازه مسئولان پرسپولیس از مسائل حقوقی اطلاع ندارم. ایا مدیران باشگاه نمی دانستند که این محرومیت ها اعمال می شود که چنین مرا برای بازگشت از ترکیه هوایی کردند. بنابراین آن ها هم اشتباه کردند.

طارمی گفت: پول حسین هدایتی را باید از روز اول توضیح دهم. پیش از حضور در ترکیه هدایتس مرا به رستوران دعوت کرد که در آنجا خداداد عزیزی، مهدی هاشمی نسب و هادی طباطبایی هم حصور داشتند. هدایتی گفت من کمکت می کنم تا در پرسپولیس بمانی اما گفتم می خواهم به اروپا بروم. در نهایت قرار شد فکرهایم را بکنم و یه هدایتی خبر بدهم. زمانی که می خواستم با ریزه اسپور فسخ کنم به هدایتی زنگ زدم و گفتم آیا سر قولت می مانی که او گفت کمکت می کنم. من هم گفتم ریزه اسپور برای فسخ قرارداد و صدور رضایت نامه پول می خواهد.

طارمی درباره اینکه آیا در ترکیه ۵۰۰ میلیون خرج کرده است، گفت: من به هدایتی گفتم برای دریافت رضایت نامه باید ۵۰۰ میلیون هزینه کردهم و شما بزرگواری کن و سر قولت بمان تا من بتوانم بازگردم. هدایتی مرا به رستوران دعوت کرد و درحضور خداداد عزیزی، هاشمی نسب و طباطبایی به من پیشنهاد داد تا با درسافت فلان مبلغ در پرسپولیس بمان اما گفتم می خواهم به اروپا بروم. هدایتی هم گفت فکرهایت را بکن و به من خبر بده. در نهایت زمانیکه قرار شد از ترکیه بازگردم ایجنت هم گفت با ۵۰۰ میلیون می توانی رضایت نامه ات را بگیری. من هم این موضوع را به هدایتی گفتم اما سرمربی ریزه اسپور در حضور رامین رضاییان گفت برای فسخ قرارداد باید ۳ میلیون دلار پرداخت کنی و من هم به او گفتم این پول را نمی دهم و بازگشتم. زمانی هم که بازگشتم به هدایتی گفتم خواهش می کنم سر قولت بمان. در نهایت قرار شد هر مبلغی که پرسپولیس به من می دهد هدایتی هم بدهد اما طاهری گفت هدایتی می خواهد از خودش پول بدهد و این موضوع ارتباطی به پرسپولیس ندارد. در نهایت با باشگاه برای امضا قرارداد ۲ میلیاردی با آپشن توافق کردم و قرار شد هدایتی هم یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون به من پرداخت کند .

انتهای پیام/

اظهارات جنجالی بازیکن سابق پرسپولیس در برنامه نود

افشاگری طارمی در برنامه نود
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

گزارش ها

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات