بازدید: 51

سئول: باید تلاش کرد گفت‌وگوی میان کره‌ای به گفت‌وگو میان کره شمالی و آمریکا بیانجامد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1034355
رئیس جمهور کره جنوبی گفت باید از فرصت حضور ورزشکاران کره شمالی در کره جنوبی استقبال کرد و تلاش نمود این گفت‌وگوها به گفت‌وگوی میان آمریکا و کره شمالی برای نیل به صلح در شبه جزیره کره منجر شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی از مردم این کشور خواست از مشارکت تیم ورزشی و موسیقی کره شمالی در المپیک زمستانی کره جنوبی حمایت کنند.

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، مون گفت «اکنون فرصتی با ارزش در مقابل ماست تا به شکل مسالمت آمیز مساله اتمی کره شمالی را حل کنیم و صلح در شبه جزیره کره برپا شود.»

مون افزود، همه این مسایل به المپیک زمستانی پیونگ چانگ بستگی دارد تا این امکان را برای کره شمالی و جنوبی برای ملاقات رودررو فراهم کند.

رئیس جمهور کره جنوبی در ادامه گفت، فرصت کنونی می تواند شکننده هم باشد چون هیچ کس نمی تواند درباره اینکه گفت وگوها چقدر ادامه خواهد داشت، مثبت اندیش باشد.

مون افزود، هنوز معلوم نیست که چه مشکلاتی در روابط امنیتی و خارجی در آینده بوجود بیاید و آیا باردیگر امکان گفت وگو فراهم خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد «از مردم می خواهم حمایت خود را برای گسترش این گفت وگو، مانند شمعی که در باد روشن نگه می دارند. نشان دهند.»

وی تاکید کرد باید کار کرد تا گفت وگوهای میان کره ای به گفت وگو میان آمریکا و کره شمالی بیانجامد و بعد از آن می توان مساله اتمی کره شمالی را به شکل مسالمت آمیز حل کرد و به صلح در شبه جزیره کره دست یافت. 

طی هفته های اخیر گفت وگوهایی میان هیئت های عالی رتبه دو کره برای حضور ورزشکاران کره شمالی در المپیک زمستانی کره جنوبی صورت گرفت تا گروهی ورزشی و یک گروه موسیقی از کره شمالی در المپیک ماه فوریه شرکت داشته باشند. 

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس

 


سئول: باید تلاش کرد گفت‌وگوی میان کره‌ای به گفت‌وگو میان کره شمالی و آمریکا بیانجامد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها