بازدید: 58

حملات توپخانه‌ای ترکیه به عفرین سوریه

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1020146
ارتش ترکیه عصر امروز چهارشنبه حملات توپخانه‌ای خود به روستا‌های واقع در مناطق، شرا، شیراوا در عفرین واقع در شمال حلب را از سر گرفت.

ارتش ترکیه عصر امروز چهارشنبه حملات توپخانه‌ای خود به روستا‌های واقع در مناطق، شرا، شیراوا در عفرین واقع در شمال حلب را از سر گرفت.

خبرگزاری تسنیم: حملات توپخانه ای ارتش ترکیه به روستا های کُرد نشین در منطقه عفرین سوریه از سر گرفته شد.

به گزارش روسیاالیوم، ارتش ترکیه عصر امروز چهارشنبه حملات توپخانه ای خود به روستا های واقع در مناطق، شرا، شیراوا در عفرین واقع در شمال حلب را از سر گرفت.


بر اساس این گزارش، ارتش ترکیه که در قلعه سمعان در استان حلب مستقر است، عصر سه شنبه نیز دو روستای ایسکا و شادری از توابع شیراوا را گلوله باران کرد.

از سوی دیگر نیرو های ترکیه در اعزاز نیز مناطق فیلات القاضی، مرعناز، و قطمه از توابع ناحیه شرا را هدف قرار دادند.

حجم خسارت هایی که این حملات برجا گذاشته تا لحظه مخابره این خبر، نا معلوم است و این در حالی است که حملات توپخانه ای ارتش ترکیه به این مناطق به شکل پراکنده ادامه دارد.

نیرو های دفاع مردمی کرد که در شمال سوریه مستقر هستند اعلام کردند که با نیرو های ترکیه در صورت حمله به شهر عفرین مقابله خواهند کرد.

سیبان حمو فرمانده کل یگان های کرد، از آمادگی مبارزان کرد برای واکنش به هرگونه اقدام تحریک آمیز خصمانه توسط ترکیه خبر داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اخیرا گفته که عملیات علیه گروه های کرد در شمال سوریه هر لحظه ممکن است آغاز شود.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز امروز بعد از دیدار با رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در کانادا گفت: عملیات نظامی ترکیه در داخل سوریه فقط محدود به شهر عفرین نیست، بلکه شامل منبج، و سایر مناطق واقع در شرق فرات می شود.

ترکیه ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی از پایان عملیات درع الفرات (سپر فرات) خبر داد. این عملیات، منجر به اشغال منطقه ای توسط ترکیه در مثلث اعزاز - جرابلس - الباب شد. دمشق معتقد است که ترکیه و گروه های مسلح برخوردار از حمایت های این کشور، به صورت غیر قانونی این منطقه را اشغال کرده اند.

حدود یک و نیم میلیون نفر که اکثریت آن ها کرد هستند در شهر عفرین و اطراف آن زندگی می کنند.

حملات توپخانه‌ای ترکیه به عفرین سوریه
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها