بازدید: 51

چاووش‌اوغلو: عملیات ترکیه در سوریه به عفرین محدود نمی‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1017327
وزیر خارجه ترکیه گفت اقدامات نظامی این کشور در چارچوب عملیات «سپر فرات» در سوریه، تنها به عفرین محدود نخواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی تلویزیون تی آر تی، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، گفت گام هایی که این کشور در سوریه علیه حزب کارگران کردستان (پ ک ک) و حزب اتحاد دموکراتیک کرد ها (پ ی د) برخواهد داشت، به عفرین محدود نخواهد شد.

او پس از شرکت در نشستی با موضوع کره شمالی در ونکوور کانادا در گفتگو با خبرنگاران گفت: درباره نیروی امنیت مرزی که قرار است با مشارکت «گروه های تروریستی پ ک ک- پ ی د» در شمال سوریه تشکیل شود با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا به صورت صریح گفتگو کردم.

وزیر امور خارجه ترکیه افزود: اگر چنین طرحی اجرا شود، روابط ترکیه و آمریکا به صورت غیر قابل بازگشت آسیب خواهد دید. این موضوع را برای تیلرسون تشریح کردم که حمایت آمریکا از «گروه تروریستی» یگان های مدافع خلق و خودداری از استرداد فتح الله گولن به روابط دو کشور زیان وارد کرده است.

چاووش اوغلو اضافه کرد: در کنار این دو مسئله موضوع تشکیل نیروی امنیت مرزی نیز گامی اشتباه است که می تواند روابط دو کشور را به صورت جدی با خطر مواجه کند و روابط ما را با آمریکا وارد روند غیر قابل بازگشت کند.

او در ادامه گفت: تیلرسون به من گفت که نباید به خبر هایی که در روزنامه ها منتشر می شود، اعتماد کنید. من نیز به وی این موضوع را گوشزد کردم که این ها فقط خبر های مطبوعات نیست، بلکه اظهارات فرماندهان آمریکایی است. به تیلرسون خاطرنشان کردم که مایل نیستیم روابط ترکیه با آمریکا به آن نقطه برسد.

وزیر امور خارجه ترکیه تأکید کرد آنکارا به اقدامات «تروریست های پ ک ک و ی پ گ» علیه نیرو های ناظر در ادلب و نیرو های این کشور در منطقه عملیات سپر فرات همچنین نیرو های ارتش آزاد سوریه پاسخ خواهد داد.

چاووش اغلو تاکید کرد: به تیلرسون گفتم که هیچکس نباید رو در روی ما قرار گیرد؛ زیرا گام های ما علیه این گروه به عفرین محدود نخواهد شد و (عملیات در) منبج و شرق فرات نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

سخنان چاووش اغلو درباره عملیات نظامی ترکیه در سوریه

چاووش‌اوغلو: عملیات ترکیه در سوریه به عفرین محدود نمی‌شود
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها