بازدید: 53

دولت و ملت ایران، همواره در کنار دولت و ملت سوریه خواهد بود/ طرح جدید آمریکایی‌ها مغایر قواعد بین‌المللی و توطئه‌ای برای تمامیت ارضی و امنیت سوریه و منطقه است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1015053
رئیس‌جمهور در دیدار "حموده یوسف صباغ" رئیس مجلس سوریه با بیان اینکه روابط و مناسبات راهبردی و دوستانه از اهداف مهم ایران و سوریه از دیرباز بوده است، بر تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم روابط برادرانه و همه جانبه تهران – دمشق تأکید کرد.

دولت و ملت ایران، همواره در کنار دولت و ملت سوریه خواهد بود/ طرح جدید آمریکایی ها مغایر قواعد بین المللی و توطئه ای برای تمامیت ارضی و امنیت سوریه و منطقه استبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین روحانی روز سه شنبه در دیدار "حموده یوسف صباغ" رئیس مجلس سوریه با بیان اینکه روابط و مناسبات راهبردی و دوستانه از اهداف مهم ایران و سوریه از دیرباز بوده است، بر تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم روابط برادرانه و همه جانبه تهران – دمشق تأکید کرد.

روحانی در این دیدار با تبریک به دولت، ملت و ارتش سوریه بابت پیروزی های بزرگ در برابر تروریست ها و آزاد کردن شهرهای مهم سوریه، گفت: البته مبارزه با تروریسم هنوز به طور نهایی پایان نیافته است و باید با همان اراده ای که گام های اصلی برای محو تروریست برداشته شد، در این مسیر تلاش کنیم.

 روحانی با اشاره به اینکه دولت و ملت ایران، همواره در کنار دولت و ملت سوریه بوده و خواهد بود، اظهار امیدواری کرد آینده سوریه در مسیر آسایش و توسعه برای ملت این کشور رقم بخورد.

رئیس جمهور با محکوم کردن حضور نیروهای آمریکایی در سوریه و طراحی های آمریکا برای آینده این کشور، گفت: طرحی که آمریکایی ها اخیرا برای سوریه در ذهن دارند، برخلاف قواعد بین المللی و توطئه ای برای تمامیت ارضی، امنیت سوریه و منطقه است.

 روحانی با اشاره به اینکه ادامه مبارزه با تروریست ها و مقابله با مداخلات خارجی یک موضوع مهم برای ملت سوریه بشمار می رود، خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم تا آوارگان سوری هر چه زودتر به وطن خود بازگشته و روند بازسازی ها در این کشور آغاز شود که در این راستا جمهوری اسلامی ایران در کنار دولت و ملت سوریه قرار دارد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: روند مذاکرات و اقدامات سیاسی که از سوچی آغاز شده باید تا احقاق حق و تامین اراده ملت و دولت سوریه پیگیری شده و ادامه یابد.

حموده یوسف صباغ رئیس مجلس سوریه با تقدیر از کمک ها و حمایت های دولت و ملت ایران از مردم سوریه در مسیر مبارزه با تروریسم، خواستار ادامه حمایت ها و کمک های جمهوری اسلامی ایران در دوران بازسازی سوریه شد.

رئیس مجلس سوریه افزود: تشکیل جلسه کمیسیون مشترک دو کشور در دمشق و سفر آتی معاون اول رئیس جمهور ایران به سوریه موجب توسعه روابط و همکاری های دو کشور خواهد بود.

یوسف صباغ با اشاره به اقدامات و توطئه های آمریکا برای کشورهای منطقه و تصمیم این کشور برای حضور نیروهای آمریکایی در سوریه، گفت: سوریه رسماً خواسته است که نیروهای آمریکایی از این کشور خارج شوند و هرگز موافق حضور آنها در خاک سوریه نیستیم.

انتهای پیام/


دولت و ملت ایران، همواره در کنار دولت و ملت سوریه خواهد بود/ طرح جدید آمریکایی‌ها مغایر قواعد بین‌المللی و توطئه‌ای برای تمامیت ارضی و امنیت سوریه و منطقه است
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها