آسیاتل

بازدید: 61

تجمع اهالی ژیمناستیک مقابل وزارت ورزش +تصاویر

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1006084
پیشکسوتان، قهرمانان اسبق و مسئولان پیشین فدراسیون ژیمناستیک امروز به نشانه اعتراض مقابل وزارت ورزش تجمع کردند.

صراط: چندین تن از قهرمانان اسبق، پیشکسوتان و مسئولان پیشین فدراسیون ژیمناستیک امروز یکشنبه برای اعتراض به عملکرد فدراسیون ژیمناستیک و زهرا اینچه درگاهی رییس جدید فدراسیون مقابل درب وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند و از وزیر ورزش خواستند تا فکری اساسی برای این رشته بکند.

 به گزارش ایسنا، زهرا اینچه درگاهی 19 تیر 96 به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد و بعد از این که کار خود را در فدراسیون ژیمناستیک آغاز کرد. او در یک اقدام عجیب تمامی اعضای فدراسیون ژیمناستیک را کنار گذاشت و با یک نامه دو خطی از دبیر فدراسیون گرفته تا مستخدم را کنار گذاشت و آنها را برای تسویه حساب به امور اداری فدراسیون ارجاع داد.

اکنون بعد از 6 ماه که از زمان ریاست درگاهی می گذرد که پیشکسوتان و قهرمانان سابق، داوران، مدرسان، مربیان و ورزشکارانی همچون محمد آذرپی سرمربی سابق تیم ملی ژیمناستیک هنری، اسماعیل خرسندل مربی سابق بدنسازی تیم ملی، جمیله سروری تنها بانوی المپیکی ژیمناستیک و نایب رییس پیشین فدراسیون، اسماعیل آقایی رئیس سابق کمیته امور استان های فدراسیون ژیمناستیک و رئیس سابق انجمن ژیمناستیک مدارس کشور، ژاله تقوایی داور ژیمناستیک، خانم ها آذری و فتحی، عباس زاهد، حسین بیداریان مدیر سابق خانه ژیمناستیک، علی نصیری رییس سابق کمیته ایروبیک ژیمناستیک، آزاده نقدی ژیمناستیک کار پیشین تیم ملی، شیما یونسی ناظر پیشین فدراسیون ژیمناستیک ، امیر دانیاری مربی ژیمناستیک، شقایق پاک روان قهرمان ژیمناستیک، ملیحه رضایی و ... جلوی درب وزارت ورزش جمع شدند.

 

 

محمد آذرپی و اسماعیل خرسندل علت این اعتراضات را عملکرد رییس فدراسیون عنوان کردند و از وزارت ورزش می خواهند که جواب قاطعی بدهد و تکلیف را مشخص کند.
محمد آذرپی سرمربی سابق تیم ملی ژیمناستیک هنری بود و بعد از ریاست اینچه درگاهی به عنوان مدیر سازمان تیم های ملی سمت گرفت اما این پست را تشریفاتی عنوان کرد و آن را نپذیرفت.  او در گفت و گو با ایسنا در مورد این تجمعات مقابل وزارت اظهار کرد: من کلی حرف می زنم، اعتراضاتی در این مدت شده اما جوابی نه از سوی وزارت و نه از سوی فدراسیون دریافت نکرده اند. اکنون افراد مجبور شده اند که اعتراض کنند و شاید به این طریق بتوانند جواب قاطعی بگیرند. این اعتراضات در همه موارد بوده، افرادی که اخراج شدند و به حق و حقوق خود نرسیدند، افرادی دیگری که در زمینه های فنی و غیرفنی، داوری، مربی گری فعالیت داشتند و اکنون بیرون هستند. رییس فدراسیون فقط از کادر خودش بهره گرفت و کسانی را بر سر کار گذاشت که به او رای داده بودند. سید طاهر علوی بهترین داور ژیمناستیک ایران است اما بیرون مانده است.

همچنین اسماعیل خرسندل مربی بدنسازی سابق تیم ملی در گفت و گو با ایسنا، در مورد این تجمع اظهار کرد: خانم اینچه درگاهی می گفت اسپانسرها پشت در فدراسیون هستند ولی خبری از آن ها نیست. او با لحن بدی 15، 16 نفر را از فدراسیون اخراج کرد. شایسته ها را کنار گذاشت، سمت ها را به افرادی داد که به او رای داده بودند.  خانمی را به عنوان همه کاره فدراسیون بر سر کار گذاشته است و او را به سفر خارجی فرستاده بدون اینکه اعلام کند. آکادمی را با یکسری وسایل درجه 3 تجهیز کرد و اکنون تنها دو کلاس ساده آموزشی انجام می شود. برخی عنوان کردند تیم ملی قهرمان جام جهانی شده است، در حالی که تیم ملی در مسابقات سطح پایین اسلوونی با خودش رقابت کرد.
خرسندل در ادامه در مورد درخواست تجمع کنندگان از وزیر ورزش گفت: وزارت ورزش باید تکلیف را با این رییس مشخص کند. جایگاه اینچه درگاهی اینجا نیست. او با 24 رای رییس شد و 20 نفر به او رای ندادند. حتی حسن رمضان پور که حامی او بود نیز از درگاهی دلگیر شده است و به حالت قهر  رفته است. رمضانی پور می گفت درگاهی به هیچ حرفی گوش نمی دهد.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

گزارشی از

گزارشی از "یک مهمانیِ باشکوه"