آسیاتل

بازدید: 55

هزینه هنگفت میزبانی بازی‎های المپیک زمستانی پیونگ چانگ

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1006073
تارنمای خبری بیزینس اینسایدر آمریکا نوشت: برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ برای دولت کره جنوبی 12.9 میلیارد دلار هزینه دربردارد که حدود دو برابر مبلغ پیش بینی شده در زمان کسب میزبانی بازی ها است.

هزینه هنگفت میزبانی بازی‎های المپیک زمستانی پیونگ چانگبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، شهر پیونگ چانگ واقع در شمال کره جنوبی از روزهای ۹ تا ۲۵ فوریه (۲۰ بهمن تا ۶ اسفند ماه) میزبان برگزاری بازی های المپیک زمستانی خواهد بود. این نخستین بار است که کره جنوبی میزبانی المپیک زمستانی را به عهده دارد.

پیونگ چانگ در دل کوهستان تائه بائک و در ۱۳۰ کیلومتری سئول، پایتخت کره جنوبی قرار دارد. زمستان های این منطقه طولانی و پر برف است و از این رو برای برگزاری بازی های زمستانی بسیار مناسب است.

وقتی شهری برای میزبانی بازیهای المپیک انتخاب می شود، دولت آن کشور معمولا صدها میلیون دلار برای ساخت ورزشگاه های میزبان رقابت ها هزینه می کند. در این میان المپیک زمستانی کره جنوبی هم استثنا نیست.

دولت مرکزی کره جنوبی مبلغ زیادی را برای ساخت یک ورزشگاه جدید میزبان مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی های المپیک زمستانی در پیونگ چانگ هزینه کرده است. دولت کره همچنین بیش از یک و نیم میلیارد دلار برای ایجاد پیست اسکی آلپنسیا که ورزشگاه اصلی المپیک است، هزینه کرده است.

در مجموع بازی های المپیک زمستانی حدود 12.9 میلیارد دلار برای کره جنوبی هزینه دربردارد، که حدود دو برابر مبلغ پیش بینی شده در سال 2011 هنگام کسب میزبانی بازیها است.

رقابت های المپیک زمستانی در پیست اسکی پیونگ چانگ آغاز می شود. پیست اسکی آلپنسیا محل برگزاری رقابتهای اسکی پرش، بیاتلون (دوگانه شامل اسکی صحرانوردی و تیراندازی)، اسکی صحرانوردی و لوژسواری است. این مجموعه هفت ورزشگاه کوچکتر را در برمی گیرد.

مرکز آلپنسیا میزبان تورنمنت های اسکی صحرانوردی و بیاتلون است. مرکز آلپنسیا دارای مارپیچ با شیب تند برای سورتمه سواری (بابسلد) و اسکلتون و لوژسواری است. این مرکز در سال 2017 تکمیل شد. ساخت این مرکز حدود 114.5 میلیون دلار هزینه دربرداشته است.

برای مسابقات اسلالوم (اسکی مارپیچ کوچک) ورزشکاران به مرکز یونگ پیونگ می روند. ورزشکاران در دهکده المپیک که شامل هشت ساختمان 15 طبقه در پیونگ چانگ است، اقامت می کنند. در این دهکده فروشگاه، بانک، اداره پست، مرکز تفریحی، رستوران و لباسشویی برای رفاه ورزشکاران ایجاد شده است. ورزشکاران در اتاق های ساده استراحت می کنند.

یکی از جدیدترین و بزرگترین ورزشگاه ها، مرکز هاکی است که در شهر ساحلی گانگ نیوینگ ایجاد شده است. این استادیوم هشت ضلعی دارای ظرفیت 10 هزار نفر است. حدود 3 هزار ورزشکار از کشورهای مختلف جهان در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در پیونگ چانگ با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

حواشی مجمع عمومی فدراسیون والیبال/ بی‌توجهی اعضا به گزارش مالی!

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

مردم گزارش تخلف در شهرداری را به ۱۳۷ اعلام کنند/اعضای هیئت مدیره بانک شهر در روز‌های آینده معرفی می‌شوند

گزارشی از

گزارشی از "یک مهمانیِ باشکوه"