بازدید: 140

الزام در حذف طرح سرباز معلم از مدارس عشایر/ در حق دانش آموزان عشایر بی انصافی می شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1004701
سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور گفت: حذف سرباز معلم از سیستم آموزش و پرورش منجر به افزایش کیفیت آموزش در مدارش عشایر می شود.

الزام در حذف طرح سرباز معلم از مدارس عشایر/ در حق دانش آموزان عشایر بی انصافی می شودمحمدرضا سیفی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درخصوص اختصاص معلم به آموزش دانش آموزان عشایری گفت: درطی ۵ ماه گذشته معاونت آموزش ابتدایی تأکید دارد که معلم های مدارس عشایر بر اساس شروطی همچون بومی بودن، عرق و علاقه به تدریس دانش آموزان عشایری، آشنایی با فضای محروم مناطق، انتخاب شوند بر این اساس با مرکز نیروی انسانی در جهت افزایش کیفیت آموزش رایزنی های مختلفی انجام شده است.

وی افزود: در شرایطی که ماده  ۶۲۴ قانون، بر به کارگیری سربازان معلم در سیستم وزارت آموزش وپرورش تأکید دارد، عدم ارائه آموزش مناسب در این طرح، کارایی این معلمان کم هزینه را به زیر سوال برده و معاون آموزش ابتدایی رو به واکنش منفی ترغیب کرده است. در حالی که یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  عواقب حذف این طرح از سیستم آموزش را،  افزایش بار مالی وزارت آموزش و پرورش معرفی کرده و بر اجرای آن پافشاری می کنند.

سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشورخاطر نشان کرد: طرح سرباز معلم از لحاظ آموزشی منجر به افت درسی دانش آموزان عشایر  می شود و پیشرفت درسی را با مشکل روبه رو میکند. چرا که بسیاری از سربازان به منظور تسهیل در شرایط سربازی در مدت زمان کوتاهی تحت آموزش قرار گرفته و دوران خدمت نظام وظیفه خود را در مدارس عشایر سپری می کنند. بنابراین بار علمی این مدارس بسیار پایین بوده ونمی توان انتظار ارتقاء و کیفیت آموزش را از معلمان داشت.

وی عنوان کرد: متاسفانه برخی از مسئولین بر این باورهستند که به علت محرومیت مناطق مرزی و جغرافیایی محل زندگی عشایر، باید از حداقل های آموزش برای دانش آموزان این مناطق استفاده کرد درحالی که این تصور غیرمنصفانه بوده و نمی توان حق آموزش را از این فرزندان سلب کرد.

سیفی اذعان داشت: محدودیت در شرایط محیطی و امکانات در این مناطق به اندازه کافی زندگی را برای عشایر مشکل کرده است و وجدان حکم می کند که در زمینه آموزش و پرورش نسبت به ارائه خدمات ومعلمان آموزش دیده اقدام شود.

سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور یادآور شد: بیانیه یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر بار مالی اختصاص معلمان آموزش دیده به دانش آموزان عشایر بر دوش وزارت آموزش وپرورش منطقی نیست. چرا که بر طبق توافقات صورت گرفته با مرکز نیروی انسانی این وزارتخانه مقرر شده است طرح سرباز معلم حذف شده و از معلمان آموزش دیده و با تجربه برای تدریس در مدارس عشایر استفاده شود.

وی درپایان گفت: معاونت آموزش ابتدایی  همچنان به تعهدات منایع  انسانی وزارت آموزش و پرورش امیدوار است و بر ارتقاء کیفیت آموزش در مدارس عشایر تأکید می کند. بنابر این خواهشمندیم نسبت به این دانش آموزان محروم با انصاف بیشتری تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/


الزام در حذف طرح سرباز معلم از مدارس عشایر/ در حق دانش آموزان عشایر بی انصافی می شود
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها