بازدید: 44

عدم علاقه کودک به مهد، راه حل

منبع : نی نی بان کد خبر: 1004331
ممکن است هنگامی که به فرزند سه ساله خود می گویید که وقت رفتن به مهدکودک است جیغ و گریه به راه اندازد.
 ممکن است هنگامی که به فرزند سه ساله خود می گویید که وقت رفتن به مهدکودک است جیغ و گریه به راه اندازد. موقعیت مهدکودک را بررسی کنید که مطمئن شوید اشخاص، روال برنامه یا شرایطی موجب ترس فرزندتان نباشند. وقتی خاطر جمع شدید که مشکلی نیست آن وقت می توانید روی مشکل جدا شدن او از خود تمرکز کنید، مشکل متداولی که کودکان با آن درگیرند.
کودک را تهدید نکنید. وقتی او را تهدید می کنید او بیشتر مقاومت می کند تا ببیند شما به تهدید خود تا چه حد عمل می کنید. همچنین به او می آموزید که افراد بزرگ تر و قوی تر می توانند با استفاده از زور راه خود را پیش ببرند. در عوض رفتار هماهنگ را تحسین کنید و بگویید «مرسی که می زاری جوراب هایت را پایت کنم تا به موقع برای مهدکودک حاضر شیم». نهایت سعی خود را بکنید تا هر نشانه همکاری را تشویق کنید.
برچسب نزنید و نگویید «عزیزم می دونم خجالتی هستی و دوست نداری پیش کودکان دیگر باشی ولی مامان باید بره سرکار» خجالتی نامیدن فرزندتان ممکن است به عنوان جزیی از شخصیت او همیشه همراهش بماند. در عوض حمایت عاطفی در اختیار بگذارید و بگویید «می خوای امروز خرست را با خودت به مهدکودک ببری؟»هنگامی که کودکان از رفتن به جایی اکراه دارند گاهی اوقات دوست دارند یک چیز دوست داشتنی را با خود ببرند تا زمانی که والدین در کنار آن ها نیستند، شی محبوب آن ها را آرام کند.
باج ندهید. باج دادن فقط به کودک یاد می دهد که هر وقت جیغ و گریه کند باید منتظر جایزه باشد. در عوض بگویید «اگه بدون جار و جنجال بری مهدکودک، عصری که اومدم دنبالت می ریم پارک». این کار به فرزندتان می آموزد که بعد از این که با خواسته شما همکاری کرد می تواند کاری را که دوست دارد انجام دهد و از آن لذت ببرد.
از احساس گناه و شرمندگی استفاده نکنید و نگویید «می دونی که باید کار کنم تا برای تو لباس و اسباب بازی بخرم، کاری نکن دوباره دیرم بشه» استفاده از ملامت و سرزنش فرزندتان را تشویق به همکاری نمی کند و به او راه غلبه بر جدایی را نمی آموزد. در عوض جهت توجه را تغییر دهید و بگویید «هر کدام سر کار خود می رویم و هر دو شب برای شام خونه خواهیم بود» با این رفتار جدایی فرزندتان را به صورت امری موقت درآورید و توجه او را روی دوباره با هم بودن متمرکز کنید.
تسلیم نشوید و نگویید «باشه، اگه نمی خوای بری مهدکودک، من خونه پیش تو می مونم» تسلیم شدن فقط به کودک می آموزد که با مقاومت به خواسته اش می رسد. در عوض بیاموزید که خواسته اش را به تاخیر بیندازد و بگویید «امروز روز رفتن سر کار برای من و رفتن به مهدکودک برای توست. بیا بشمریم چند روز دیگه روز ماندن در خانه است» این کار مهارت مهم تاخیر در خواسته اش را به او می آموزد.

عدم علاقه کودک به مهد، راه حل
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
 • عدم علاقه کودک به مهد، راه حل


  ممکن است هنگامی که به فرزند سه ساله خود می گویید که وقت رفتن به مهدکودک است جیغ و گریه به راه اندازد.
 • عدم علاقه کودک به مهد، چه کار کنید؟


  امروزه استفاده از مهدکودک ها نه فقط به جهت آموزش و یادگیری که مکانی برای نگهداری چند ساعته کودکان شده است.
 • عدم علاقه کودک به مهد، چیست؟


  دخترم بغض میکند و التماس میکند که به مهد نرود.
 • علاقه کودک به مادر، چرا کم شده؟


  دوره پیوستگی در سن یک و نیم تا 2 سالگی است. سنی که پسر یا دختر با هم جنس خود همانند سازی می کند.
 • 9 روش ابراز علاقه به کودک


  همه ما گاهی آنقدر سرمان با چیزهای مختلف مشغول است که یادمان می‌رود برای چیزهای مهم زندگی‌، مانند ابراز علاقه به فرزندان، وقت بگذاریم.
 • کودک علاقه مند به نجوم در شیلی


  پسر بچه اهل شيلي، علاقه مند به علم نجوم، که صورت های فلکی، سیاره ها و سیاه چاله ها را تشخیص مي دهد در حیاط منزلشان به همکلاسی هایش آموزش مي دهد.
 • علاقه مندی کودک به درس، چگونه؟


  با دختر 9 ساله ام بر ای انجام تکالیف مدرسه اش مشکل دارم.
 • عدم علاقه کودک به مدرسه، علت چیست؟


  گاهی سرعت یادگیری برخی از کودکان نسبت به بقیه کُندتر است و همین مساله آنان را از مدرسه رفتن فراری می کند.
 • علاقه کودک به مادر، هفت راه تشخیص


  نشانه از اینکه کودکتان شما را دوست دارد : در هر سنی کودک ابراز دوست داشتن خود را به طور متفاوتی نشان می دهد.
 • چگونه کودک را به مهد علاقه مند کنیم؟


  کودک از 3 سالگی آماده ورود به مهد کودک می شود. اما در این بین نگرانی والدین و وابستگی کودک ، مشکلاتی پدید می آورد . به عبارتی از یک طرف والدین هنوز مطمئن نیستند کودکشان آمادگی لازم را دارد و از طرفی دیگر کودک هنوز خود را وابسته حس می کند.
 • عدم علاقه کودک به مهد، درمانی دارد؟


  به بچه هایی که می توانند صحبت کنند باید قبل از رفتن به مهد یکسری چیزها را توضیح داد و از کودک خواست به محظ دیدن آنها مسئله را با پدر و مادرشان در میان بگذارند.
 • راه های علاقه مند شدن به درس، چگونکی تشویق کودک


  هنگامی که با کودکانتان بیرون می روید، از او بخواهید کتاب ها و مجلاتی را که برایش جالب است انتخاب کند ...
 • 7 روش برای علاقه مند کردن کودک به درس و مشق


  سلامت نیوز: از روزی که بچه ها به مدرسه می روند تا زمانی که فارغ التحصیل شوند دردسر برخی از والدین شروع می شود: درس بخون بچه ، مشقاتو نوشتی؟ ، برای امتحان فردا آماده ای؟ ... این جملات برای خیلی از والدین تکراری هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل
 • علاقه مند کردن کودک به درس، چگونه؟


  دخترم علاقه زیادی به درس و تحصیل ندارد
 • چگونه کودک را به درس علاقه مند کنیم؟


  هر پدر و مادری برای فرزند خود زمان مشخصی را صرف می‌کنند و کسی در آن شریک نیست مدت این زمان هم در دست خود پدر و مادر است. این زمان به هیچ وجه جنبه آموزشی و تربیتی ندارد، اما در نهایت دستاوردهای بسیار سودمندی حاصل می‌شود که غیرمستقیم و درازمدت است مثل

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد

کتاب «استانداردهای بین‌المللی گزارش‌گری مالی و گزارش‌گری مبتنی بر شریعت» منتشر شد