بازدید: 32

سفر رفتن با کودک، مشکلات خواب

منبع : نی نی بان کد خبر: 1004325
مسافرت با فرزندتان خاطراتی بر جا می گذارد که هیچ گاه فراموش نمی کنید، اما ممکن است شب های وحشتناکی را که گذرانده اید را نیز فراموش نکنید.
مسافرت با فرزندتان خاطراتی بر جا می گذارد که هیچ گاه فراموش نمی کنید، اما ممکن است شب های وحشتناکی را که گذرانده اید را نیز فراموش نکنید، شب هایی که همه با هم در یک اتاق کوچک هتل می خوابیدید. در اینجا چند راهکار ارائه می دهیم که می تواند برای تان مفید باشد.
اگر بودجه تان اجازه می دهد یک هتل آپارتمانی بگیرید که شامل اتاق های جداگانه و آشپزخانه است، این کار خلوت شما را تا حدی بر می گرداند و آشپزخانه باعث می شود که برنامه غذایی کودک به هم نخورد و در نتیجه برنامه خواب را نیز سر جای خود نگه دارد.
برای سفرتان بیش از حد برنامه ریزی نکنید و فعالیت های زیادی را برای مدت اقامت خود در نظر نگیرید. به کودک فرصت دهید استراحت کند و برای خودش بچرخد، با این کار احتمالا نزدیک زمان خواب بیش از حد خسته نیست.
با کودک بسیار کوچک راحت تر می توان مسافرت کرد. اغلب با همان برنامه ای که در خانه می خوابید در جاده هم می خوابد. کودک نوپا بدترین همسفر است، زیرا به اندازه ای بزرگ شده که تغییرات را می فهمد، اما هنوز نمی تواند نگرانی هایش را به زبان بیاورد. پس برای مسافرت سن کودک را در نظر بگیرید.
با خودتان اسباب آرامش کودک را به همراه داشته باشید. حتماً پتو و ملحفه کودک را همراه ببرید تا احساس آرامش بیشتری کند.
درباره مسافرت کتاب بسازید و آن را با عکس های کودک پر کنید.
اگر با هواپیما به مسافرت می روید اجازه دهید چند تکه از وسایل را در کوله پشتی بگذارد و با خود به درون هواپیما بیاورد.
اگر هنوز کودک در گهواره می خوابد سعی کنید در هتل هم گهواره داشته باشد تا احساس غریبی نکند.
سعی کنید در طول مسافرت برنامه خواب نیمروزی و شبانه سر وقت خود باشد. بعضی روزها این کار ممکن نیست، اما هر چقدر برنامه ثبات بیشتری داشته باشد بهتر است. کودکان معمولا همه جا می توانند بخوابند و کودکان بزرگ تر شرایط ویژه را درک می کنند، اما کودکان در دو سالگی عاشق ثباتند.
وقتی از سفر باز می گردید منتظر دو تا سه شب بی نظمی در برنامه باشید. این بی برنامگی طبیعی است و بهتر است در اجرای قوانین خواب ثابت قدم باشید.

سفر رفتن با کودک، مشکلات خواب
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
 • سفر رفتن با کودک، مشکلات خواب


  مسافرت با فرزندتان خاطراتی بر جا می گذارد که هیچ گاه فراموش نمی کنید، اما ممکن است شب های وحشتناکی را که گذرانده اید را نیز فراموش نکنید.
 • راه رفتن کودک در خواب، نگران کننده است؟


  اگر شما یک کودک خواب‌گرد دارید، تنها شما با این مسئله مواجه نیستید. ممکن است مشاهده‌اش شما را بترساند، اما خواب‌گردی در کودکان امری بسیار رایج است.
 • راه رفتن در خواب کودک، چه علتی دارد؟


  خوابگردی مساله ای شایع در بین کودکان است و اکثریت قریب به اتفاق خوابگردها فقط گه‌گاهی این کار را انجام می دهند و با رسیدن کودک به سنین نوجوانی معمولاً این اختلال مرتفع می شود.
 • خواب کودک نوپا، مشکلات و بررسی علت آن ها


  کودکان نوپا اغلب بین سنین ۱۲ تا ۱۶ ماهگی از دو چرت به یک چرت دیگر می روند. البته این حالت قطعی نیست.
 • منظم شدن خواب کودک، مشکلات و درمانشان


  یکی از لحظات ارزشمند برای والدین دیدن لحظه ای است که کودکشان به خواب رفته است.
 • تأثیر بیماری های خواب در بروز مشکلات قلبی/ خرخر هنگام خواب را جدی بگیرید


  دبیر علمی کنگره جراحی پلاستیک صورت گفت: مشکل افرادی که دچار خرخر در خواب بوده و قطع تنفسی دارند، نباید طبیعی دانست و حتما باید بیماریشان بررسی و درمان شود
 • ارتباط مستقیم اختلالات خواب با مشکلات خلقی/ مصرف خودسرانه داروهای خواب‌آور ممنوع


  دبیر علمی سی و چهارمین کنگره سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران با اشاره به ارتباط مستقیم اختلالات خواب با مشکلات خلقی گفت: رعایت بهداشت خواب یکی از بهترین راهکارها جهت درمان اختلالات خواب به شمار می‌رود.
 • توالت رفتن بچه ها، مشکلات دیر رفتن!


  گاهی اوقات ما برای اینکه کودکمان را از پوشک کردن بگیریم، فشار‌هایی به او وارد می‌کنیم که باعث می‌شود او از دستشویی رفتن امتناع کند.
 • نکاتی که والدین باید در مورد خواب کودک بدانند/ هورمون رشد در خواب ترشح می شود


  سلامت نیوز:دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با اشاره به اینکه هورمون رشد در خواب ترشح می شود، گفت: مقدار خواب مورد نیاز در شبانه روز برای کودکان زیر 5 سال به طور متوسط 10 تا 14 ساعت است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،محمد زارع نیستانک اظهارداشت
 • نکاتی که والدین باید در مورد خواب کودک بدانند/ هورمون رشد در خواب ترشح می‌شود


  دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با اشاره به اینکه هورمون رشد در خواب ترشح می‌شود، گفت: مقدار خواب مورد نیاز در شبانه روز برای کودکان زیر 5 سال به طور متوسط 10 تا 14 ساعت است.
 • خواب رفتن دست و پا، زنگ خطر 5بیماری مهم!


  همه ما حداقل یکبار خواب رفتن دست و پا را تجربه کرده ایم و احتمالا آن را بی اهمیت می دانیم. اما اگر همین خواب رفتن دست و پا، مداوم و پرتکرار باشد می تواند مهم باشد. در حقیقت خواب رفتن دست و پا، زنگ خطر 5بیماری مهم است که باید بدانید. اگر بدانید خواب ر
 • علل و نشانه های راه رفتن و حرف زدن در خواب


  سلامت نیوز: منظور از پاراسومنیا پدیده های حرکتی، کلامی یا تجربی است که با خواب فرد در ارتباط است. بسیاری از افراد حداقل یکی از اختلالات پاراسومنیا را در طی عمرشان تجربه کرده اند و یا در اطرافشان افرادی را می شناسند که از این اختلالات رنج می بر
 • علت شایع خواب رفتن دست و پا


  تا به حال شده مدت زیادی روی دست یا پا خوده بوده باشید و بعد از آن احساس کنید گزگز در آن اندام کلافه تان کرده است؟ همه ما می دانیم که به این حالت خواب رفتن دست یا پا می گویند اما علت این قضیه می تواند مهمتر از نشستن یا ثبات ماندن است. برای اینکه بدانی
 • علت خواب رفتن انگشتان دست


 • علت خواب رفتن انگشتان دست


  یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: خواب‌رفتگی انگشتان دست هنگام استفاده از تلفن یا انجام کارهای دستی یا در موارد شدیدتر در زمان خواب، علائم بیماری تونل مچ دستی است.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش سه ماهه وزارت نفت به مجلس از سال آینده

گزارش سه ماهه وزارت نفت به مجلس از سال آینده

اولین گزارش میدانی از محل سقوط هواپیما ۷۰۷

اولین گزارش میدانی از محل سقوط هواپیما ۷۰۷

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

گزارش توئیتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توئیتری ظریف از سفر به عراق

امارات ۱ -۱ تایلند/ گزارش لحظه به لحظه

امارات ۱ -۱ تایلند/ گزارش لحظه به لحظه