بازدید: 26

شرکت‌های دانش بنیان بازار هکرها را کساد کردند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 998856
شرکت‌های دانش بنیان بازار هکرها را کساد کردند

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید سامانه‌ای شده است که امنیت کاربران را تامین می‌کند و اجازه نمی‌دهد که هکر‌ها کار خود را انجام دهند.

به گزارش خبرنگارحوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شرکت های دانش بنیان از اهمیت بسیار زیادی در کشور برخوردار هستند و با اختراعات روزمره جوانان نخبه در این شرکت ها و همچنین به واسطه طرح های مبتنی بر دانش سبب رشد و پیشرفت کشور می شود.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفی محصولات دانش بنیان بپردازد که  این شرکت ها تولید کرده اند.

یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید سامانه ای شده است که امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان های مختلف را تامین می کند.

مدیر این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با خبرنگارحوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص این سامانه اظهار کرد: جهت کاهش حملات سایبری به مراکز اطلاعاتی این سامانه کار خود را آغاز کرده است که درصد هک شدن اطلاعات را کاهش می دهد و حتی به صفر می رساند.

حفظ اطلاعات یک مجموعه توسط فناوری های نوین

وی ادامه داد: از طریق تجمیع حوزه امنیتی و نظارت بیش از اندازه به آن و همچنین مدیریت یکپارچه از فضای اطلاعاتی دزدان اینترنتی اجازه پیدا نمی کنند که به اطلاعات یک سیستم و سازمان دسترسی پیدا کنند.

مدیر این شرکت دانش بنیان در خصوص اطلاعات مهم هریک از سازمان گفت: اطلاعات جزئی مربوط به هریک از کارکنان یک مجموعه، اطلاعات کاربران یک اپراتور ها و همچنین اطلاعات کلی یک بانک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و اغلب مورد هک شدن قرار می گیرند کاری که این سامانه انجام می دهد این است که اطلاعات این مجموعه ها را نگه داری می کند و اجازه نمی دهد که هیچ شخص غیر مجازی به آن دسترسی پیدا کند.

وی بیان کرد: یکی از بزرگترین دزدی ها هک کردن اطلاعات حساب و فیش حقوقی است اگر امنیت یک سامانه بالا نباشد دسترسی به آن بسیار آسان می شود و به راحتی می توان صفر های یک فیش های حقوقی را تغیر داد که این به ضرر هر سازمانی است.

مدیر این شرکت دانش بنیان با اشاره به اهمیت امنیت یک سامانه اطلاعاتی یادآور شد: در حال حاضر ٥٦ سازمان بزرگ کشور از این محصول استفاده می کنند و امنیت خود را تضمین کرده اند.

انتهای پیام/