آسیاتک

بازدید: 33

چگونه وزن ایده‌آل داشته باشیم؟

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 998724
یک کارشناس تغذیه در خصوص راه های جلوگیری از کاهش وزن و رژیم غذایی مناسب برای داشتن اندام مناسب توضیحاتی داد.


چگونه وزن ایده آل داشته باشیم؟طاهری کارشناس تغذیه در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: برای داشتن کبدی سالم باید از مواد غذایی کم چرب و مصرف کرد تا چربی اضافی در اعضای مختلف بدن و به ویژه کبد انباشته نشود.

وی ادامه داد: برای داشتن بدنی سالم  باید مصرف میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی روزمره خود قرار داد تا میزان کالری وارد شده به بدن با میزان انرژی و سوخت و ساز تعادل داشته باشد.

طاهری در خصوص مصرف لبنیات پرچرب عنوان کرد: متأسفانه امروزه مصرف لبنیات پرچرب به یک عادت غلط تبدیل شده است و این مسئله سبب اضافه وزن و چاقی در سنین بالاتر می شود.

این متخصص تغذیه تأکید کرد: برای داشتن وزنی ایده آل باید از روغن زیتون در تهیه و پخت غذای مصرفی استفاده کنیم زیرا روغن های جامد و حتی مایع سبب بروز اضافه وزن و انباشته شدن چربی در اطراف اعضای حیاتی بدن می شود.

وی اظهار کرد: افراد برای پیشگیری از چاقی باید مواد حاوی فیبر و حتی شیر کم چرب را در برنامه غذایی خود قرار دهند و از مصرف بیش از اندازه قند در راستای پیشگیری از ابتلا به دیابت پرهیز کنند.

طاهری یادآور شد: برای داشتن اندامی مناسب و وزن ایده آل باید از مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز پرهیز و لبنیات کم چرب  مصرف شود.

انتهای پیام /

loading...

 • چگونه وزن ایده‌آل داشته باشیم؟


  طاهری کارشناس تغذیه اظهار کرد: برای داشتن کبدی سالم باید از مواد غذایی کم چرب مصرف کرد تا چربی اضافی در اعضای مختلف بدن و به ویژه کبد انباشته نشود.
 • چگونه وزن ایده‌آل داشته باشیم؟


 • چگونه وزن ایده آل داشته باشیم؟


  سلامت نیوز:یک کارشناس تغذیه در خصوص راه های جلوگیری از کاهش وزن و رژیم غذایی مناسب برای داشتن اندام مناسب توضیحاتی داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل
 • چگونه وزن ایده‌آل داشته باشیم؟


  یک کارشناس تغذیه در خصوص راه های جلوگیری از کاهش وزن و رژیم غذایی مناسب برای داشتن اندام مناسب توضیحاتی داد.
 • چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده آل داشته باشیم؟


  سلامت نیوز: برقراری تعادل میان وظایف و کارهای گوناگون در زندگی آسان نیست. کار، درس، خرده کاری های هر روزه ی زندگی؛ درحالی که باید هوای دوستان و خانو
 • چگونه بچه حرف گوش کنی داشته باشیم؟


  خیلی اوقات والدین با کودکانی مواجه می شوند که الگویی از منفی بافی ، لجبازی ، نا فرمانی ، رفتار خصومت ، دشمنی نسبت به بزرگ ترها و ... را دارند...
 • چگونه بچه حرف گوش کن داشته باشیم؟


  برای این مهم ابتدا لازم هست شما به موقع و به جا صحبت کنید و پیگیری خواسته و آنچه را که عنوان نمودید باشید.
 • چگونه بچه حرف گوش کن داشته باشیم؟


  کودکان در این بسیار کنجکاو هستند و موضوعاتی که اصلا برای ما جذاب نیست و بسیار تکراری هست برای آنها جذابیت دارد...
 • چگونه بچه حرف گوش کن داشته باشیم؟


  پسرم دو سال و پنج ماهشه جدیدا به حرفم گوش نمیده مخصوصا وقتی مهمونی میریم و من مجبور میشم سرش داد بزنم‌.
 • چگونه کودک حرف گوش کن داشته باشیم؟


  کودک نوپای ما از من و پدرش حرف شنوی ندارد، او بچه‌های دیگر را تهدید می‌کند، اشیا را پرت می‌کند، گاز می‌گیرد و کتک می‌زند.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

تبلیغات

آسیاتک عینک ارزان