آسیاتل

بازدید: 44

روسیا الیوم: افزایش فشار‌ها بر شورای مرکزی فلسطین برای اتخاذ تدابیر قاطعانه‌تر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 998677
فلسطینی‌ها از شورای مرکزی فلسطین می‌خواهند تصمیمات قاطعانه تری که با تحولات میدانی همخوانی داشته باشد اتخاذ کند.

روسیا الیوم: افزایش فشار ها بر شورای مرکزی فلسطین برای اتخاذ تدابیر قاطعانه تربه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه روسیا الیوم گزارش داد: فلسطینی ها از شورای مرکزی فلسطین می خواهند تصمیمات قاطعانه تری که با تحولات میدانی همخوانی داشته باشد اتخاذ کند.

شماری از فلسطینی ها در درگیری ها با نظامیان اسرائیلی در مناطق مختلفی از کرانه باختری مجروح و تعدادی نیز بازداشت شدند.

این تحولات در تظاهراتی اتفاق افتاد که برای سومین هفته متوالی در اعتراض به تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت اسرائیل در حال برگزاری است.

خبرنگار این شبکه در رام الله گفت: در سومین جمعه پس از تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، فلسطینی ها در چند نقطه تماس، با نیرو های ارتش اسرائیل درگیر شدند و این درگیری ها در الخلیل و بیت لحم و رام الله و نابلس که پس از کشته شدن یک شهرک نشین در غرب این شهر بر اثر تیراندازی، سومین روز محاصره خود را طی می کند از سر گرفته شد.

در ادامه گزارش؛ مصطفی البرغوثی دبیر کل ابتکار ملی فلسطین گفت: «ارتش اشغالگر همه تظاهرات مردمی را سرکوب می کند، اما این مقاومت مردمی ادامه می یابد و ما امروز جمعه آمده ایم تا بر تدوام مقاومت مردمی و مبارزه خود علیه اشغالگران، تصمیم ترامپ و هر گونه تعدی به مردم فلسطین تأکید کنیم».

خبرنگار افزود: ارتش اسرائیل درجه حالت آماده باش را در کرانه باختری افزایش داده است و تجهیزات نظامی را در نزدیکی گذرگاه ها و به ویژه در مناطقی مانند روستا های نابلس و قلقیلیا که شاهد درگیری های مستقیم بین فلسطینی ها و شهرک نشینان بوده تقویت کرده است.

در ادامه گزارش؛ عمر عساف از انجمن شخصیت های مستقل گفت: «اسرائیل همیشه فلسطینی ها را سرکوب می کند و تلاش می کند با استفاده از نیروی شدید نظامی شهروندان را از تدوام مبارزه منع کند، اما آنان با وجود تمام سرکوب ها به مبارزه خود ادامه می دهند».

خبرنگار گفت: این تحولات در حالی است که فلسطینی ها منتظر تصمیم های سیاسی هستند که قرار است طی چند روز آینده در نشست شورای مرکزی فلسطین اتخاذ شود، این در حالی است که جنبش جهاد اسلامی در این نشست حضور نخواهد داشت و خبر هایی نیز از عدم مشارکت حماس منتشر شده است.

تا کنون یک برنامه سیاسی واضح برای مقابله با تصمیم ترامپ وجود نداشته است، از این رو، فشار های مردمی بر شورای مرکزی فلسطین برای اتخاذ تصمیم های قاطع که با تحولات میدانی همخوانی داشته باشد افزایش یافته است، از جمله توقف پایبندی به توافقنامه موجود با اسرائیل (توافقنامه اسلو) و بازپس گیری به رسمیت شناختن آن.

انتهای پیام/

فشار فلسطینی ها به شورای مرکزی برای تصمیمات قاطع

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

تبلیغات

آسیاتک حمایت