آسیاتل

بازدید: 51

سفیر جدید آمریکا در هلند اظهاراتش علیه اسلام گرایان را پس گرفت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 998626
پیتر هوئکسترا سفیر جدید آمریکا در هلند اظهارات دو سال پیش خود را مبنی بر اینکه سیاستمداران هلندی در خشونت‌های اسلام گرایانه سوزانده شده اند پس گرفت.

سفیر جدید آمریکا در هلند اظهاراتش علیه اسلام گرایان را پس گرفتبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیتر هوئکسترا سفیر جدید آمریکا در هلند روز جمعه پس از آنکه از سوی خبرنگاران حاضر در نخستین نشست خبری خود به شدت تحت فشار قرار گرفت، اظهارات دو سال پیش خود را مبنی بر اینکه سیاستمداران هلندی در خشونت های اسلام گرایانه سوزانده شده اند پس گرفت.

هوئکسترا در هلند در مصاحبه ای اختصاصی با روزنامه تلگراف در مورد اظهارات سال ۲۰۱۵ خود گفت: آن اظهارات اشتباه بود. مسلما اظهارات اشتباهی بود. می توانم به شما بگویم که اظهاراتی غیردقیق بود.

وی در ادامه افزود: این اتفاق شخصا خودم را تحت تاثیر قرار داد. چون می دانید مسائل اینچنینی در دیگر کشور های اروپا اتفاق افتاده اند ولی هیچگاه در هلند چنین موضوعی پیش نیامده است.

مارک روته نخست وزیر هلند روز جمعه با ارزیابی هوئکسترا از وضعیت کشورش مخالفت کرد ولی در عین حال بر تلاش خود برای برقراری روابط پایدار با آمریکا تاکید کرد.

هوئکسترا سیاستمدار جمهوری خواه متولد هلند از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عنوان سفیر این کشور در یکی از اقتصاد های اصلی اتحادیه اروپا تعیین شد.

اما روز های نخست حضور وی در این سمت پس از انتشار فیلمی از اظهارات سال ۲۰۱۵ که در آن گفته بود پناهجویان مسلمان در هلند باعث شده اند نتوان به برخی مناطق این کشور رفت تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی در این فیلم ادعا کرده بود گروه های تندروی اسلام گرا در اروپا سیاستمداران را سوزانده اند.

انتهای پیام/

عذرخواهی سفیر جدید آمریکا در هلند از اظهارات خود علیه اسلام گرایان

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

تبلیغات

آسیاتک حمایت