آسیاتل

بازدید: 27

واکنش سرد نروژی‌ها به پیشنهاد ترامپ برای مهاجرت به آمریکا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 998616
دعوت دونالد ترامپ از شهروندان نروژی برای مهاجرت به آمریکا با واکنش سرد مردم نروژ روبرو شد.

واکنش سرد نروژی ها به پیشنهاد ترامپ برای مهاجرت به آمریکابه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از اسلو، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با اظهارات ناپخته خود موجی از خشم و انزجار در جهان برانگیخت و بسیاری ترامپ را به نژاد پرستی متهم کرده اند.

رییس جمهور آمریکا در جلسه روز پنج شنبه با نمایندگان کنگره گفته بود: «چرا این همه افراد از کشور هایی که کثافت خانه هستند به اینجا می آیند؟».

به گفته منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، اشاره ترامپ که بعداً سخنان خود را تکذیب کرد، به کشور های آفریقایی، هائیتی و السالوادور بوده است. دونالد ترامپ در جریان این سخنان خود اضافه کرده بود که آمریکا بیشتر می بایست پذیرای اتباع نروژ باشد.

در واکنش به این دعوت رییس جمهور آمریکا، مردم نروژ که بر اساس آمار ها خوشبخت ترین مردم دنیا هستند، پیام هایی با مضمون عدم اشتیاق به مهاجرت به آمریکا در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند.

یان اگلند (Jan Egeland)، معاون سابق دبیر کل سازمان ملل که نروژی است، در صفحه توییتر خود خطاب به دونالد ترامپ گفته است: «من یک نروژی هستم و باید بگویم که تحصیل و کار کردن در آمریکا برای من خیلی خوب بود. تنها چیزی که می تواند من را تشویق به مهاجرت به آمریکا بکند، جامعه پویا و با تنوع فرهنگی شماست. آنرا نابود نکنید.»

یک شهروند دیگر نروژی گفته است: «به عنوان یک نروژی چرا باید بیمه درمانی خوب، آموزش عالی مناسب، ۴۹ هفته مرخصی زایمان نه تنها برای مادر بلکه برای پدر، و ۲۵ روز مرخصی سالانه را به خاطر یک انسان شیدا که دکمه بزرگ هسته ای دارد و می خواهد من را از حقوقم محروم کند، از دست بدهم؟».

برخی از کاربران نیز خشونت و بی نزاکتی ترامپ را تقبح کرده اند.

آندریاس ویز (Andreas Wiese)، مفسر مشهور نروژی، معتقد است که این سخنان ترامپ شکی باقی نمی گذارد که او نژاد پرست است.

بر اساس اعلام اداره آمار نروژ، ۵۰۲ شهروند نروژی در سال ۲۰۱۶ به آمریکا مهاجرت کردند. این رقم ۵۹ نفر کمتر از سال ۲۰۱۵ است. بر اساس آمار، تعداد آمریکایی هایی که متقاضی مهاجرت به نروژ هستند، بیشتر از تعداد نروژی هایی است که به آمریکا مهاجرت می کنند.

انتهای پیام/

پاسخ مردم نروژ به دعوت ترامپ

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت