آسیاتل

بازدید: 28

طرح جدید ترافیک ضد تبعیض است

منبع : صراط نیوز کد خبر: 998386
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر به یک قشر سهمیه داده شود، سایر اقشار هم متقاضی سهمیه خواهند بود، افزود: در این صورت وضعیت به شکل کنونی برمی‌گردد، اما مدیریت شهری نمی‌خواهد وضعیت فعلی ادامه یابد، زیرا باید مردم رانت زدایی از شهرداری را در عمل ببینند نه در شعار.

صراط:  سید حسن رسولی عضو شورای شهر تهران با اشاره به اظهار نظر رئیس پلیس راهور مبنی بر ابقای سهمیه طرح ترافیک پزشکان و خبرنگاران، اظهار کرد: در این باره اظهار نظر نمی کنم، زیرا طرف شورای شهر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و شورای ترافیک تهران است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر به یک قشر سهمیه داده شود، سایر اقشار هم متقاضی سهمیه خواهند بود، افزود: در این صورت وضعیت به شکل کنونی برمی گردد، اما مدیریت شهری نمی خواهد وضعیت فعلی ادامه یابد، زیرا باید مردم رانت زدایی از شهرداری را در عمل ببینند نه در شعار.

وی با اشاره به اینکه در سر فصل های تعیین عوارض اعضای شورا می توانند جهت گیری های خود را به نمایندگی از مردم اعمال کنند، گفت: مثلا اعضا می توانند بگویند یک قشر برای ورود به طرح ترافیک از تخفیف استفاده کند.

رسولی با بیان اینکه اکثر اعضای شورا پس از اینکه طرح در شورای ترافیک تصویب شود و نقطه نظرات عملیاتی شورا توسط معاون ترافیک شهرداری لحاظ شود با این ایده رانت زدایانه موافقت دارند، گفت: باید تصمیماتی در شورای شهر گرفته شود که مطابق با منافع اکثریت مردم باشد و هیچ وزیر، استاندار، قاضی و عضو شورای شهر نباید به شهروندان برتری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هر شهروندی که بخواهد وارد محدوده طرح ترافیک شود باید بر اساس تعرفه ای که در 3 بازه زمانی تعریف می شود با پرداخت عوارض وارد طرح شود، تاکید کرد: آنچه که در خصوص طرح ترافیک به شورا مربوط می شود، وضع عوارض برای طرح ترافیک و کارت های شناور است.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اعضای شورا با کلیات طرح پیشنهادی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مخالفتی نداشتند، افزود: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در چند جلسه موضوع را در شورای ترافیک مطرح کرد و به گفته او شورای ترافیک هم با کلیات طرح موافقت کرده است. همچنین بازنگری در این طرح صرف نظر از ابعاد فنی، یک کار نوآورانه است.

رسولی با اشاره به اینکه یکی از وعده های اعضای شورا در انتخابات جهت گیری برای شفاف سازی امور و مبارزه با رانت و برقراری انضباط مالی است، تاکید کرد: هیچ دلیلی وجود ندارد که اعضای شورا بتوانند از مجوز ورود به طرح ترافیک استفاده کنند، اما شهروندانی که به ما رای داده اند، چنین امکانی را نداشته باشند. هر کدام از اقشاری که برای ورود به طرح ترافیک امتیازاتی دارند، نباید هزینه این امتیازات را شهرداری پرداخت کند، زیرا شهرداری متعلق به عموم مردم است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز 120 هزار کارت شناور در اختیار برخی از افراد است، گفت: عمده این کارت ها در اختیار کسانی است که به نوعی از نفوذ در ساختار قدرت برخورداند.

رسولی تصریح کرد: اصلی ترین پیام این طرح این است که به صورت واقعی و غیر شعار ی حداقل در این حوزه شرایط برابر را برای همه شهروندان برقرار می کند.

رسولی با بیان اینکه طرح پیشنهادی شهرداری طرحی ضد تبعیض است، گفت: موضع شورای شهر حمایت از کلیات طرح است و در بخش وضع عوارض هم خودمان تصمیم می گیریم.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت