آسیاتل

بازدید: 21

بازداشتی ۷۷۰ تن در اعتراضات اخیر در تونس

منبع : انتخاب کد خبر: 998099
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی وزارت کشور تونس از بازداشت ۷۷۸ تن در جریان تظاهرات هایی که از روز دوشنبه در اعتراض به وضعیت اقتصادی در این کشور آغاز شده، خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، مخلیفه الشیبانی، سخنگوی وزارت کشور تونس در گفتگویی رادیویی گفت از روز دوشنبه و در پی آغاز اعتراضات ۷۷۸ تن بازداشت شدند.

جنبش اعتراضی تونس با عنوان"منتظر چه هستید؟" که اعتراضاتی را نسبت به افزایش قیمت ها از ابتدای سال جاری میلادی آغاز کرده، خواستار برگزاری تظاهرات جدیدی برای امروز(جمعه) شده بود.

به گفته الشیبانی، درگیری هایی میان جوانان معترض و نیروهای پلیس شکل گرفت و با بازداشت ۱۵۱ تن در روز پنج شنبه تعداد بازداشتی ها از دوشنبه تا امروز به ۷۷۸ تن رسید.

این اعتراضات در آستانه هفتمین سالگرد انقلابی آغاز شد که منجر به سرنگونی زین العابدین بن علی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱ شد.

یوسف الشاهد، نخست وزیر تونس "جبهه مردمی" را به تحریک مخالفان و تحریک به خشونت متهم می کند اما این جبهه اتهامات مطرح شده را رد می کند.

ائتلاف مخالفان به رهبری جبهه مردمی، ائتلاف حاکم به رهبری دو جریان ندای تونس و النهضه را مسئول وخامت شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور می داند.

با این حال وزیر سرمایه گذاری تونس تاکید کرد که دولت هرگز در برابر اعتراضات تسلیم نشده و از قانون مالی که منجر به آغاز اعتراضات گسترده شد، دست بر نخواهد داشت.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت