آسیاتل

بازدید: 22

ارتش سوریه حمله تروریست‌ها را در ادلب دفع کرد

منبع : صراط نیوز کد خبر: 997899
نیروهای ارتش سوریه حمله تروریست‌های جبهه النصره و شبه نظامیان هم پیمان آن را در حومه ادلب خنثی کردند به طوری که فرودگاه نظامی ابوضهور تقریبا از همه افراد مسلح خالی شده است. نیروهای ارتش سوریه تحرکات افراد مسلح را از روی بلندترین تپه اطراف شهرک ابوضهور و فرودگاه نظامی آن رصد می کنند.

صراط: ارتش سوریه در حال تضعیف توان نظامی جبهه النصره در پایگاه هوایی و در محاصره قرار دادن و جداکردن آنها از پایگاههای امدادشان در این شهرک است تا زمینه را برای یورش به آنان فراهم کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،یکی از نیروهای ارتش سوریه در مصاحبه با خبرنگار روسیا الیوم گفت: «فرودگاه ابوضهور از نظر نظامی سقوط کرده است. افراد مسلح از منطقه ای به نام خویل که نزدیک به فرودگاه است، تحرکاتی را انجام می دهند و تلاش می کنند تا فعالیت فرودگاه را متوقف کنند. فرودگاه در محاصره قرار دارد و از نظر نظامی سقوط کرده است. شهرک ابوضهور در غرب این فرودگاه قرار دارد، از دیروز هیچ فرد مسلحی نتوانسته است از این مناطق به سمت ما شلیک کند».

خبرنگار روسیا الیوم ادامه داد: استقرار نیروهای ارتش در مناطق تل سلمو، القبلی، الحمیدیه، ام جرین، و روستاهای همجوار فرودگاه ابوضهور باعث می شود جبهه النصره نتواند هیچگونه حمله ای به نیروهای سوری داشته باشد.

یکی دیگر از نیروهای سوری نیز گفت : «ما هم اکنون در اطراف فرودگاه در حال حرکت هستیم و هیچ حرکتی از سوی افراد مسلح مشاهده نمی کنیم. از دیشب این تحرکات از بین رفته است. ما در سمت شرق استقرار داریم تا هرگونه حمله ای از تروریست ها را خنثی کنیم. افراد مسلح بسیار تلاش می کنند تا ما به این منطقه نرسیم و با همه امکاناتی که در اختیار دارند مانع از حضور ما در این مناطق می شوند، اما این اقدامات آنها دیگر هیچ فایده ای ندارد».

این گزارش می افزاید: «نیروهای ارتش سوریه با دفع حملات افراد مسلح در ادلب و در راههای امداد و پشتیبانی این افراد مسلح در شهرکهای خوین و ام خلاخل، توانستند فورا این مناطق را بازپس بگیرند. افراد مسلح نمی توانند از ورود نیروهای ارتش به فرودگاه ممانعت به عمل آورند هر چند آن را به تاخیر می اندازند. تسلط بر فرودگاه نظامی ابوضهور برای نیروهای ارتش سوریه ارزش چندانی ندارد؛ زیرا در حال حاضر از نظر نظامی در این منطقه مسلط هستند. بنابراین هیچ مشکلی برای ورود نیروهای ارتش سوریه به فرودگاه ابوطهور وجود ندارد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

تبلیغات

آسیاتک حمایت