آسیاتل

بازدید: 56

خداحافظى با میز و نیمکت هاى قدیمى در مدارس/ میز و نیمکت‌ها با ساختار اسکلتى دانش آموزان ایرانى طراحى مى شوند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 99439
رئیس اداره بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به شیوع بیمارى هاى اسکلتى در ایران گفت: با توجه به اهمیت این مشکلات از دوران کودکى اصلاح میز و نیکمت هاى مدارس را با همکارى آموزش و پرورش شروع کردیم.
خسرو صادق نیت رئیس اداره بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به شیوع بیمارى هاى اسکلتى در بین ایرانى‌ها گفت: مشکلات اسکلتى عضلانى به عنوان شایعترین بیمارى شغلى در کشور شناخته شده و به منظور پیشگیرى از آن چند اقدام را در گروه هاى مختلف به خصوص از دوران کودکى در دست اقدام داریم.

وى ادامه داد: ما در وزارت بهداشت تلاش مى کنیم عواملى که باعث بیمارى هاى اسکلتى مى شود را کنترل کرده و کاهش دهیم و به این منظور سعى کردیم از دوران کودکى به این موضوع توجه کنیم.

رئیس اداره بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به برنامه اى که در مدارس براى اصلاح ارگونومى دانش آموزان در نظر گرفته شده، افزود: با همکارى وزارت آموزش و پرورش براى اصلاح میز و نیمکت هاى قدیمى و مسائل ارگونومیک و برنامه اى را شروع کردیم.

وى تصریح کرد: در صورتى که دانش آموزان در سنین کم و قبل از رشد دچار مشکلات اسکلتى عضلانى شوند در آینده بیشتر مستعد ابتلا به این بیمارى بوده که این به سلامت جامعه و آینده سازان کشور آسیب مى رساند.

صادق نیت با بیان اینکه میز و نیکمت هاى قدیمى و نامناسب در مدارس از چرخه آموزش خارج می‌شوند، گفت: با طراحى میز و نیکمت مدرسه مطابق ارگونومى و ساختار بدنى دانش آموزان ایرانى می‌توانیم از بروز مشکلات اسکلتى عضلانى از کودکى پیشگیرى کنیم که این اقدام در حال انجام است.

انتهای پیام/ 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت