آسیاتل

بازدید: 22

آیا آمریکا پشت حمله به پایگاه‌های نظامی روسیه در سوریه است؟

منبع : عصر ایران کد خبر: 992805

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در زمان حمله اخیر تروریست ها به پایگاه های نظامی این کشور در سوریه، پهپادهای آمریکا در آسمان منطقه حمیمیم پرواز می کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، وزارت دفاع روسیه از پرواز هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بر فراز منطقه حمیمیم در زمان حمله اخیر به پایگاه های نظامی حمیمیم و طرطوس خبر داده است. این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) هرگونه ارتباط نیروهای آمریکایی با این حادثه را رد می کند.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای تصریح کرد، لحظه ای که تروریست ها پایگاه های نظامی روسیه در سوریه را هدف حملات پهپادی قرار می دادند، هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در منطقه حمیمیم در حال پرواز بودند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است، در هنگام حمله تروریست ها با پهپادها به پایگاه های نظامی مذکور، یک هواپیمای شناسایی آمریکایی به مدت بیش از چهار ساعت در ارتفاع هفت هزار متر بالای دریای مدیترانه بین طرطوس و حمیمیم در پرواز بود و این یک تصادف بسیار عجیب و غریب است.

این وزارتخانه متذکر شد، فناوری های به کار رفته در جریان این حمله را «می توان در بازارها خریداری کرد» و این امر، مایه نگرانی ست.

این بیانیه افزود، امکان برنامه ریزی پهپادهای جنگی و سیستم «جی پی اس» در یک دانشکده مهندسی بسیار خوب یکی از کشورهای توسعه یافته وجود دارد که این طور حملات را با پهپادها برنامه ریزی کند.

وزارت دفاع روسیه، دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرده بود پایگاه هوایی حمیمیم در طَرطوس در جنوب غربی سوریه، شامگاه جمعه هدف حمله پهپادها قرار گرفته ولی این حمله هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

گزارش گاردین از خشونت علیه داوران فوتبال با تصویری از ملی پوشان ایران

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

تبلیغات

آسیاتک حمایت