آسیاتل

بازدید: 95

ارائه گزارش اتفاقات اخیر کشور از منظر فرهنگی

منبع : فردا نیوز کد خبر: 991096
محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدای جلسه رئیس‌جمهور سالگرد قیام ۱۹ دی مردم قم که مقدمه انقلاب اسلامی و پیروزی بزرگ تاریخی بود را گرامی داشت.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدای جلسه رئیس‌جمهور سالگرد قیام ۱۹ دی مردم قم که مقدمه انقلاب اسلامی و پیروزی بزرگ تاریخی بود را گرامی داشت.

خبرگزاری ایسنا: جلسه ۸۰۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برگزار شد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ابتدای جلسه رئیس جمهور سالگرد قیام ۱۹ دی مردم قم که مقدمه انقلاب اسلامی و پیروزی بزرگ تاریخی بود را گرامی داشت.

وی گفت: رئیس جمهور همچنین ضمن تسلیت اولین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی، یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت.

مخبر دزفولی با بیان اینکه در جلسات اخیر شورای معین چند موضوع به تصویب رسیده بود که مرحله تایید نهایی آنها نیز سپری شده است، اظهار کرد: موضوع اول، دانشگاه علوم قرآنی بود که با توجه به نظر وزارت علوم، اصلاحات اساسنامه آن به تصویب و تایید نهایی رسید. موضوع دیگر که در جلسه شورای معین به تصویب رسید، بخش های دیگری از سند گسترش زبان فارسی بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از انتخاب دکتر دارابی به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر کمالی به عنوان رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در کمیته انتخاب روسای دانشگاه ها خبر داد.

مخبر دزفولی افزود: گزارشی از اتفاقات اخیر کشور از منظر فرهنگی در جلسه مطرح شد و اعضا نیز نظرات خود را ارائه کردند و قرار شد در جلسه آینده نیز بررسی فرهنگی و ریشه یابی این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفته و گزارش و پیشنهادهای آن برای استفاده قوای محترم کشور آماده شود.

وی تصریح کرد: خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم، امید به آینده و تلاش مضاعف برای حل مشکلات مردم مهم ترین نکات و محورهای مورد تاکید در این زمینه بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: باید بین رفع مشکلات مردم و آسیب هایی که از جوانب دیگر از جمله بیگانگان و معاندان وارد می شود، تفکیک قائل شد که قرار شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه های مرتبط مطالعات جامعه شناسی و فرهنگی خود را برای جلسه آینده شورا آماده و ارائه کنند.

مخبر دزفولی در پایان گفت: امیدواریم با رویکرد وحدت بخش و امیدآفرین، گره از مشکلات کشور باز شود و حرکت رو به آینده روشن کشور با کمک مردم که با بصیرت در صحنه حضور داشتند رشد و شکوفایی بیشتری داشته باشد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت