آسیاتل

بازدید: 30

خروج جناح‎های سیاسی آلمان از بن‎بست سیاسی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 982588
مذاکرات احزاب و جناح‎های سیاسی آلمان برای تشکیل دولت ائتلافی در این کشور از امروز یکشنبه آغاز و تا 5 روز به طول خواهد انجامید.

آغاز مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی در آلمانبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مذاکرات احزاب آلمانی برای تشکیل دولت ائتلافی در این کشور از امروز یکشنبه 17 دی ماه آغاز و تا 5 روز به طول خواهد انجامید.

«آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، درباره موفقیت این مذاکرات ابراز خوش بینی کرده است.

این مذاکرات میان حزب «سوسیال دموکرات» آلمان با اجماع احزاب «اتحاد موکرات مسیحی» و «اتحاد سوسیال مسیحی» از امروز آغاز خواهد شد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی این احزاب، مذاکرات از نیمه شب یکشنبه به وقت محلی آغاز و تا روز 11 ژانویه ادامه خواهد داشت.

در این بیانیه آمده است که احزاب بر اساس نتایج به دست آمده در این مذاکرات بیانیه نهایی را آماده خواهند کرد.

اجماع احزاب «اتحاد موکرات مسیحی» و «اتحاد سوسیال مسیحی» پیش از این سعی در تشکیل دولت با حزب سبز آلمان و حزب دموکراسی آزاد را داشتند که این مذاکرات با شکست مواجه شد.

پس از انتخابات پارلمانی 24 سپتامبر، نزدیک به 3 ماه است که آلمان بدون دولت اداره می شود که این مسئله گرفتاری سیاسی جدی ای برای صدراعظمی آنگلا مرکل است.

2 حزب محافظه کار و سوسیال دموکرات در طول 4 سال گذشته با تشکیل دولت ائتلافی اداره امور آلمان را بر عهده گرفتند و در حال حاضر نیز درباره توافق برای تشکیل دولت ائتلافی با یکدیگر مذاکره می کنند.

«آنگلا مرکل» که به دلیل عدم موفقیت در تشکیل دولت جدید سه ماه پس از برگزاری انتخابات ملی در آلمان تحت فشار است اکنون امیدوار است که با متقاعد کردن حزب چپ میانه برای پیوستن به دولت، شکست خود در انتخابات ماه سپتامبر را جبران کرده و برای چهارمین دور به عنوان صدر اعظم المان به کار خود ادامه دهد.

 

انتهای پیام/

 


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

تبلیغات

آسیاتک حمایت