آسیاتک

بازدید: 15

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه: تلگرام مخل امنیت ملی است/ بستر اغتشاشات اخیر در کشور تلگرام بود/ نباید نسبت به آسیب‌های تلگرام غافل باشیم

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 974992
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: شبکه تلگرام به بستری برای آشوب و اغتشاش در کشور تبدیل شده بود و چاره‌ای جز فیلتر موقت تلگرام وجود نداشت.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید شهریاری ظهر امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر موسسه امام خمینی(ره) که در سالن همایش این موسسه برگزار شد، با اشاره به ضرورت تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی اظهار کرد: با ایجاد و تقویت این شبکه‌ها می‌توانیم به دفاع از هویت و کیان انقلاب اسلامی بپردازیم.

به گزارش نامه نیوز، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه ادامه داد: محققان و پژوهشگران حوزوی، حاملان فرهنگ انتظار هستند و آن‌ها باید مروج شبکه‌های اجتماعی داخلی همچون سروش باشند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: تلگرام 40 درصد از ترافیک اینترنت کشورمان را اشغال کرده، باید شبکه‌های بومی و اجتماعی که سرورشان در داخل ایران است، تبلیغ شوند.

شهریاری با اشاره به نقش شبکه تلگرام در اغتشاشات اخیر اظهار کرد: این شبکه به بستری برای آشوب و اغتشاش در کشور تبدیل شده بود و چاره‌ای جز فیلتر موقت تلگرام وجود نداشت، البته برخی افراد در حاکمیت کشور اعتقادی به بستن کامل تلگرام ندارند، بهانه این افراد این است که نباید وارد حیطه مردم بشویم.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: از یک سال پیش مدام هشدار دادم که تلگرام به مصیبت و آفتی برای جامعه و نظام اسلامی تبدیل شده است که باید برای مدیریت صحیح آن برنامه‌ریزی لازم توسط حاکمیت صورت بگیرد.

شهریاری با اشاره به تهدید و فرصت‌های تلگرام اظهار کرد: کسی منافع این شبکه اجتماعی را منکر نیست، اما نباید نسبت به آسیب‌های تلگرام غافل باشیم، شبکه‌های اجتماعی نباید بستری برای حرکت علیه منافع ملی و جولان ضدانقلاب باشد، تهدید و آسیب‌های تلگرام از منظر امنیتی و اجتماعی برای همه مشخص شده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه افزود: شاهد ترویج مشاغل حرام، مواد مخدر، خشونت و هنجارشکنی در شبکه اجتماعی تلگرام هستیم، سرور این شبکه اجتماعی در خارج از ایران است و به همین دلیل مدیریت آن بسیار سخت است.

شهریاری با اشاره به شایعات منتشرشده در تلگرام اظهار کرد: اکنون مضحک‌ترین و سخیف‌ترین شایعات علیه شخصیت‌های کشورمان در کانال‌های تلگرامی مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: مردم شریف ایران با وجود همه مشکلات از انقلاب، نظام اسلامی و مقام معظم رهبری دفاع می‌کنند، اما وضع به گونه‌ای شده است که یک جوان 20 ساله تحت تاثیر شایعات تلگرامی در خیابان‌ها شعارهای ساختارشکنانه می‌دهد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: شاهد تهدید شدن سبک زندگی در کشورمان از طرف شبکه‌های اجتماعی هستیم، اکنون عکس‌ها و فیلم‌های مستهجن ضد اخلاقی از طریق تلگرام به راحتی در دسترس نوجوانان و جوانان کشورمان قرار می‌گیرد و این مساله یک آسیب فرهنگی بزرگ است.

loading...دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را  تحمل نمی‌کنیم

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را تحمل نمی‌کنیم

تنها یک‌سوم از 16 هزار گزارش کودک آزاری، صحت دارد

تنها یک‌سوم از 16 هزار گزارش کودک آزاری، صحت دارد

تبلیغات

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان