آسیاتل

بازدید: 30

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و روحانی درباره اتفاقات اخیر در ایران

منبع : صراط نیوز کد خبر: 971483
روسای جمهور ایران و ترکیه در تماسی تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

صراط: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و حسن روحانی همتای ایرانی اش روز چهارشنبه(امروز) در یک تماس تلفنی با یکدیگر درباره اتفاقات اخیر در ایران گفت وگو کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هابر ترک، پیش از این وزارت امور خارجه ترکیه نیز در واکنش به اعتراض های روزهای اخیر در ایران بیانیه ای منتشر و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر آرامش در ایران برقرار شود.

وزارت امور خارجه ترکیه همچنین تصریح کرد: آنکارا درباره گزارشات مربوط به اعتراض ها در ایران که از روز 28 دسامبر 2017 آغاز شده و در آن افرادی کشته و ساختمان های عمومی تخریب شده اند، نگران است. ما امیدواریم که درک مشترک و آرامش هر چه زودتر در این کشور حاصل شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: ایران کشور دوست و برادر ترکیه است که نشان دهنده اهمیت بسیار بالای حفظ صلح و ثبات اجتماعی است.

وزارت امور خارجه ترکیه در ادامه تاکید کرد که لفاظی های تحریک آمیز و مداخلات خارجی در ناآرامی های اخیر ایران باید متوقف شود.

به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر عده ای از مردم کشورمان در برخی از شهرها دست به اعتراضاتی زده اند که در پاره ای از موارد به تخریب اموال عمومی و تلفات انسانی منجر شده است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت