آسیاتل

بازدید: 62

روسیه در نزدیکی شبه جزیره کره سامانه اس-۴۰۰ مستقر کرد

منبع : عصر ایران کد خبر: 930409

فرماندهی دفاع هوایی روسیه در ولادیووستوک واقع در شرق دور این کشور تسلیحات خود را با آتشبارهای اس-۴۰۰ ارتقا داده که این اقدام در بحبوحه تنش در شبه جزیره کره به دلیل فعالیت های اتمی و موشکی کره شمالی صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، این اقدام از سوی ارتش روسیه در بحبوحه بحران موجود در کره شمالی صورت گرفته چون ولادیووستوک با مرز کره شمالی تنها ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

لشکر ۱۵۳۳ ارتش روسیه پیشتر سه سیستم اس-۳۰۰ داشت اما آتشبارهای اس-۴۰۰ را در سال جاری میلادی دریافت کرده است. برد این آتشبارها ۶۰۰ کیلومتر است درحالیکه برد موشک های اس-۳۰۰ تنها ۴۰۰ کیلومتر اعلام شده است و اس-۴۰۰ می تواند اهداف را به خوبی رهگیری کند.

فرماندهی این لشکر پس از مراسم استقرار اس-۴۰۰ها در ولادیووستوک به خبرنگاران گفت، نیروهای دفاعی روسیه اوایل سال جاری میلادی طرز استفاده از آنها را آموختند.

این لشکر بخشی از فرماندهی دفاع هوایی روسیه در منطقه نظامی شرق این کشور است. این آتشبارهای جدید ظرفیت های نظامی روسیه را برای نظارت بر حریم هوایی منطقه و آمادگی برای عملیات تقویت می کند.

این اقدام از سوی روسیه در بحبوحه افزایش تنش ها بر سر آزمایش های موشکی و اتمی کره شمالی و همچنین لفاظی های پیونگ یانگ و واشنگتن صورت گرفته است.

روسیه و چین که هر دو مرز مشترک با کره شمالی دارند، در صورت بروز جنگ از تبعات آن لطمه خواهند دید. به همین دلیل، از آمریکا می خواهند تا با پیونگ یانگ برای یافتن راه حلی مناسب وارد مذاکره شود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

دستور رییس‌جمهور به بانک مرکزی، گمرک و وزرای کابینه: به مردم گزارش دهید که ارز به چه کسانی داده و چگونه هزینه می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت