آسیاتل

بازدید: 92

چاپ کتاب هدایت در اندیشه امام علی(ع)/ آموزش رایگان نابینایان/ برگزاری مسابقه مدیحه‌سرایی و شعر آیینی

منبع : فارس نیوز کد خبر: 926166
آستان قدس حسینی همواره در اجرای اقدامات فرهنگی و اجتماعی پیشرو بوده که می‌توان به انتشار کتاب هدایت در اندیشه امام علی(ع)، آموزش رایگان نابینایان و همچنین برگزاری مسابقه مدیحه‌سرایی و شعر آیینی اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، آستان قدس حسینی همواره اقدامات فرهنگی و اجتماعی را در دستور کار خود داشته و بر اجرای آن تاکید ویژه ای دارد. 

چاپ کتاب هدایت در اندیشه امام علی (علیه السلام) 

مؤسسه علوم نهج البلاغه وابسته به آستان قدس حسینی در کربلای معلی، از انتشار کتابی تحلیلی با عنوان «هدایت در اندیشه امام علی (علیه السلام)» خبر داد.

این کتاب با عنوان «الارشاد فی فکر الامام علی (ع): هدایت در اندیشه امام علی (ع)» به قلم «نهایة جبر محمداوی»، از بانوان پژوهشگر عراقی نگاشته شده است.

 

احمد جعفری، مسئول واحد اطلاع رسانی مؤسسه علوم نهج البلاغه در خصوص انتشار جدیدترین کتاب این مؤسسه گفت: این کتاب در اصل یک رساله علمی دانشگاهی است که از سوی مؤسسه علوم نهج البلاغه وابسته به آستان مقدس حسینی  به عنوان کتاب منتشر شده است.
وی افزود: محوریت این کتاب تبیین موضوع هدایت در اندیشه امام علی (ع) در نهج البلاغه است و نویسنده در این کتاب با بررسی خطبه ها، نامه ها و گزیده بیانات امام علی (ع)، مبانی و اصول تربیت و هدایت از دیدگاه اسلام را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است.
گفتنی است این کتاب در محل موسسه علوم نهج البلاغه وابسته به آستان قدس حسینی و مراکز فروش این آستان قابل دسترسی است.

آموزش رایگان نابینایان توسط موسسه امام حسین علیه السلام

موسسه نابینایان و کم بینایان امام حسین (ع) وابسته به مرکز فعالیت های آستان قدس حسینی در نوع خود اولین موسسه در سطح استان کربلاست که موفق شد این قشر جامعه را از انزوا بیرون آورده و آنها را برای دستیابی به جایگاهی علمی در آینده بدون هیچ مشکلی آماده کند.

سامی جواد، مدیر این موسسه اظهار داشت: ایده افتتاح این موسسه در پی درخواست یکی از کودکان نابینا از شیخ عبد المهدی الکربلائی، متولی شرعی آستان قدس حسینی برای داشتن مدرسه ای همانند هم سن و سال های بینایش، به ذهن رسید.

 

جواد گفت: موسسه ما دانش آموزان نابینا را برخلاف موسسه های خصوصی رایگان می پذیرد و از سوی نهادهای دولتی مربوطه مانند وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و مرکز بهداشت استان کربلای مقدس نیز به رسمیت شناخته می شود.

مدیر موسسه نابینایان و کم بینایان امام حسین (ع) افزود: برخی مواد درسی به خط بریل برگردانده شده اند و اکنون در موسسه یک چاپخانه ویژه نابینایان وجود دارد که در آنجا حروف خط بریل چاپ می شوند و در نوع خود اولین چاپخانه خط بریل در عراق محسوب می شود.

عامر هاشم، معاون مدیر این موسسه نیز اظهار داشت: موسسه ما به دلیل آموزش رایگان و نوین جهانی با خط بریل ویژه نابینایان و نیز آموزش با استفاده از نرم افزار سخنگو، آموزش راه رفتن با عصای سفید و برخی صنایع دستی، در شهر مقدس کربلا عنوان اول را داراست.

هاشم تاکید کرد: کادر حاضر در موسسه، کمیته ای را برای تعیین شیوه کاری کامل و اختصاصی این گروه تشکیل دادند و ما توانستیم در مورد موضوعات درسی که شخص نابینا می تواند از آنها استفاده کرده و آنها را یاد بگیرد و موضوعات درسی که یادگیری آنها برایش دشوار است، به توافق نظر برسیم.

برگزاری مسابقه بین المللی مدیحه سرایی و شعر آیینی

مسابقه بین المللی شعر آیینی با تکیه بر مدیحه سرایی برای خاندان عصمت و طهارت (علیهم السلام) با مشارکت شاعرانی از عراق و کشورهای عربی در کربلای معلی برگزار می گردد.
این مسابقه با عنوان «برده کربلاء» در حال برگزاری و بیش از 200 شعر در این رقابت ادبی ارائه شده است.

 

مسئول کمیته برگزاری این مسابقه اظهار داشت: اهمیت این مسابقه در تقویت و توانمندسازی شاعران جهان عرب در سرودن اشعاری در حب اهل بیت (علیهم السلام) است.
علی کاظم سلطان با بیان اینکه شعر ابزاری برای نشر و ترویج راه امام حسین (علیه السلام) است؛ تصریح کرد: کمیته داوری این مسابقه از 3 داور با تخصص های ادبی و هنری به ریاست «طارق عبد عون جنابی» تشکیل شده است.
وی همچنین افزود: تعداد اشعاری که برای ارائه در این مسابقه ارائه شده، بیش از 200 متن شعری است که 10 شعر که متعلق به شاعران عراقی و کشورهای مختلف عربی است، به عنوان اشعار برتر انتخاب شده است که جوایزی مادی به صاحبان این اشعار اعطا می شود.
علی کاظم سلطان با اشاره به اینکه شاعرانی از کشورهای بحرین، لبنان و عربستان در این مسابقه شرکت کرده اند؛ گفت: بیشترین شرکت کنندگان این مسابقه از عراق هستند.

انتهای پیام/ 

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت