آسیاتل

بازدید: 59

آمار حوادث جاده ای نگران کننده است/ضرورت توجه رانندگان به قوانین

منبع : مهر نیوز کد خبر: 911736
بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آمار حوادث جاده ای نگران کننده است، گفت: رانندگان باید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبادی صبح سه شنبه در جمع کارکنان اداره کل حمل و نقل و راهداری خراسان جنوبی بیان کرد: بهترین افراد کسانی بوده که برای مردم بیشتر مفید هستند.

وی با بیان اینکه در برخی از رسانه ها ایثار و فداکاری هایی شنیده می شود که بسیار حماسی است، افزود: چند سال پیش  راننده ای از بشرویه تمام مسافرین خود را از گرفتاری در آب نجات داده و خود نیز جوان خود را از دست داد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه اینگونه اقداماتی برگی بالاتر از خدمت یعنی ایثار است، اظهار کرد: چراکه  انتظار و یا معامله نبوده بلکه خود نیز این فداکاری را انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به آیاتی از قرآن بیان کرد: در دوره های نزول قرآن، همه صحنه های آینده بین آمده است.

وی با بیان اینکه خداوند سه حیوان اسب، قاطر و شتر را برای سواری خلق کرده است، افزود: خداوند در آیاتی از قرآن فرموده است: «این حیوانات تا جاهایی احتیاج انسان را برآورده می سازد و در آینده نیز وسایل حمل و نقل دیگری ساخته خواهد شد».

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام عالم دست خداوند است، ادامه داد: انسان آفریده خدا بوده و آنچه را که می سازد، خلق خدا است.

وی اظهار کرد: انسان به خودی خود چیزی ندارد و تنها خدا بوده که با او عقل، شعور و ابتکار می دهد تا وسایلی را اختراع کند.

آیت الله عبادی با اشاره به حوادث جاده ای خراسان جنوبی بیان کرد: آمار حوادث بسیار نگران کننده است.

وی ادامه داد: برای کاهش حوادث جاده ای ابتدا باید وسیله نقلیه استاندارد باشد، دوم نیز راه استاندارد باشد و سپس راننده قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند.

آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه باید برای حداقل ضایعات، حداکثر تلاش ها را داشته باشیم، افزود: اگر جاده و راه استاندارد نیست، باید راننده نیز استاندارد باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: قوانین راهنمایی و رانندگی برخاسته از تجربه های تلخ و شیرین و دانش های مربوطه است که باید راننده نیز رعایت کند.

وی با بیان اینکه اگر قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت شود، با تمامی بد بودن مسیر راننده به سلامت به مقصد می رسد، افزود: در بسیاری از تصادفات، نیروی انسانی قوانین را رعایت نکرده است.

آیت الله عبادی بیان کرد: خداوند سه حیوان قاطر، اسب و شتر را به گونه ای خلق کرده که ترمز دارد، گفت: یک ماشین حساب شده ساخته شده و دارای ترمز است.

وی با بیان اینکه ترمز ماشین زمانی که به اراده شخص کار می کند، درست است، ادامه داد: تا حد سرعت خاصی وسیله در اختیار راننده است و خارج آن اختیار انسان به دست فلزی بیشعور می افتد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت