آسیاتل

بازدید: 14

افزایش ۳ برابری مستمری مددجویان آنها را توانمند نمی‌کند/ تهیه لایحه بیمه‌های اجتماعی از سوی دولت

منبع : فارس نیوز کد خبر: 907238
رئیس انجمن مددکاری ایران گفت: خدمات اجتماعی دولت‌محور با اشکالاتی روبه‌رو است و ما باید به سمت خلاقیت برویم و پرداخت مستمری حتی ۳ برابر رقم فعلی، افراد را به سمت توانمندسازی نمی‌برد.

به گزارش خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، سیدحسن موسوی چلک، در اولین کنگره بین المللی شصت سال مددکاری در کشور، گفت: در شصت سالگی تأسیس مددکاری هستیم و باید رویکرد متفاوتی را نسبت به سال های گذشته انتخاب کنیم. ما در این سالها توانسته ایم پای خود را از مرز جغرافیایی کشور بیرون بگذاریم و اقدامات مؤثری در این حوزه اتفاق افتاده است. 

وی ادامه داد: انجمن مددکاری اجتماعی به عنوان یک تشکل افتخار دارد که در زمینه مددکاری از ظرفیت دستگاه ها و سازمان ها استفاده کرد و با اینکه یک سازمان غیردولتی است، اما دستگاه ها حمایت لازم را از این مجموعه داشته اند. 

وی با اشاره به همراهی 80 سازمان در برگزاری این کنگره گفت: دو مأموریت اساسی در حوزه مددکاری ترسیم شده که ارتقای مستمر کیفیت زندگی و ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی است و این در حالی است که در گذشته فردمحور بوده ایم و اکنون به سمت خانواده و جامعه حرکت می کنیم. 

موسوی چلک با تأکید بر اینکه باید به مددکاری تخصصی تغییر روش دهیم، گفت: یکی از مشکلات ما این است که برای مددکاری، خارج از این تشکل تصمیم گیری می شود، ما باید بتوانیم به سمت تغییر مسیر سیاستگذاری برویم. ارائه خدمات مستقیم باید تغییر کند و به سمت شناسایی حساسیت های لازم بین مسئولان و مردم برویم. 

رئیس انجمن مددکاری ایران، مدیریت اجتماعی هوشمند را یکی دیگر از برنامه های حوزه مددکاری دانست و گفت: خدمات اجتماعی دولت محور با اشکالاتی روبه روست و باید به سمت رویکرد مردمی برویم. خلاقیت و نوآوری را نیاز داریم و در این بخش از سایر دستگاه ها عقب تر هستیم. 

وی ادامه داد: پرداخت مستمری حتی به میزان 3 برابر رقمی که اکنون داده می شود افراد را به سمت توانمندسازی نمی برد، در این زمینه باید روش را تغییر دهیم، البته دولت لایحه بیمه های اجتماعی را تهیه کرده که امیدواریم هر چه زودتر در مجلس تصویب شود. 

وی گفت: توانمندسازی، عدالت، افزایش مشارکت مردم، سیاستگذاری، تاب آوری اجتماعی و... از مسائلی است که باید در توسعه اجتماعی به آن توجه کرد. 

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

تبلیغات

آسیاتک حمایت