آسیاتل

بازدید: 60

کاهش روند بروکراسی اداری دانش بنیان شدن شرکت‌ها/ شرکت‌های دانش بنیان لوکوموتیو کشنده اقتصاد ایران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 903733
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از کاهش روند بروکراسی اداری دانش بنیان شدن شرکت‌ها در کشور خبر داد.

کاهش روند بروکراسی اداری دانش بنیان شدن  شرکت ها/ شرکت های دانش بنیان لوکوموتیو کشنده اقتصاد ایرانبه گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار که امروز در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: هر نمایشگاهی که برگزار می شود یک نقطه مثبت و نقاط منفی دارد که این نمایشگاه هم از این قاعده مستثنی نیست .

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص نقاط مثبت این نمایشگاه گفت: چیزی که در این نمایشگاه به وضوح دیده شد ، وجود فناورانی از تمام حوزه های آموزشی است به خوبی دیدیم که چگونه فناورانی از حوزه های مختلف مهندسی ، صنایع ، پزشکی و حتی علوم انسانی و هنر هم حضور داشتند .

وی با اشاره به حضور قابل توجه دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: حضور بیش از حد دانشگاه ها و مراکز پارک علم و فناوری نشان از آن دارد که همه آحاد جامعه به بحث فناوری و تجاری سازی آن توجه دارند و در پی آن هستند که مشکلات مردم را حل کنند .

آگاهی نداشتن فناوران از بازار سبب ایجاد ضررهای بسیاری برای آنها می شود

برومند در رابطه با نقاط ضعف این دانشگاه گفت: هر چند که تعداد بسیار زیادی از فناوران در این نمایشگاه حضور دارند اما متأسفانه آنها نتوانسته اند مدل مناسب کسب و کار را یاد بگیرند و نتوانستند به خوبی به بازارهای تجاری ورود پیدا کنند .

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ادامه داد: آگاهی نداشتن فناوران از بازار سبب ایجاد ضررهای بسیاری برای آنها می شود ، زیرا منابع مالی خود را از دست خواهند داد و ورشکستگی برای آنان به بار خواهد آمد .

وی با اشاره به استانداردهای حوزه کسب و کار فناورانه خاطرنشان کرد : یکی دیگر از عواملی که سبب تضعیف شرکت های دانش بنیان می شود آن است که آنها از استانداردهای حاکم بر حوزه خود آگاهی ندارند و مشکلات سیستمی هم که وجود دارد مزید بر علت می شود .

برومند در رابطه با اعتراض شرکت های دانش بنیان مبنی بر آنکه باید روند طولانی را طی کنند ، گفت: بسیاری از شرکت های دانش بنیان نسبت به این موضوع که روند دانش بنیان شدن آنها طولانی است گله مند هستند و من به آنها این نوید را می دهم که این فرآیند را کوتاه تر کنیم.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در رابطه با بازار شرکت های دانش بنیان گفت: باید کاری کنیم تا بازار مناسبی را برای انواع شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم و در همین راستا نقش و اهمیت   شرکت های بزرگتر را نباید فراموش کنیم، زیرا آنها هستند که به بازار جهش می دهند این شرکت ها لوکوموتیو کشنده اقتصاد دانش بنیان هستند.

برومند یادآور شد: اگر دست به دست هم دهیم می توانیم عوامل رونق بازار دانش بنیان  و فناوری را فراهم کنیم و قول می دهم که سال آینده شرایط بهتری نسبت به امسال داشته باشیم .

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

بلایی که بحران‌ اقتصادی سر مردم می‌آورد/گزارش تصویری

بلایی که بحران‌ اقتصادی سر مردم می‌آورد/گزارش تصویری

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

گزارش فروش فیلم‌های اکران ۹۷ تا ۲۰ مرداد/ «هزارپا» در رتبه اول

تبلیغات

آسیاتک حمایت