آسیاتل

بازدید: 69

کاهش روند بروکراسی اداری دانش بنیان شدن شرکت‌ها/ شرکت‌های دانش بنیان لوکوموتیو کشنده اقتصاد ایران

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 903733
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از کاهش روند بروکراسی اداری دانش بنیان شدن شرکت‌ها در کشور خبر داد.

کاهش روند بروکراسی اداری دانش بنیان شدن  شرکت ها/ شرکت های دانش بنیان لوکوموتیو کشنده اقتصاد ایرانبه گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار که امروز در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: هر نمایشگاهی که برگزار می شود یک نقطه مثبت و نقاط منفی دارد که این نمایشگاه هم از این قاعده مستثنی نیست .

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص نقاط مثبت این نمایشگاه گفت: چیزی که در این نمایشگاه به وضوح دیده شد ، وجود فناورانی از تمام حوزه های آموزشی است به خوبی دیدیم که چگونه فناورانی از حوزه های مختلف مهندسی ، صنایع ، پزشکی و حتی علوم انسانی و هنر هم حضور داشتند .

وی با اشاره به حضور قابل توجه دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: حضور بیش از حد دانشگاه ها و مراکز پارک علم و فناوری نشان از آن دارد که همه آحاد جامعه به بحث فناوری و تجاری سازی آن توجه دارند و در پی آن هستند که مشکلات مردم را حل کنند .

آگاهی نداشتن فناوران از بازار سبب ایجاد ضررهای بسیاری برای آنها می شود

برومند در رابطه با نقاط ضعف این دانشگاه گفت: هر چند که تعداد بسیار زیادی از فناوران در این نمایشگاه حضور دارند اما متأسفانه آنها نتوانسته اند مدل مناسب کسب و کار را یاد بگیرند و نتوانستند به خوبی به بازارهای تجاری ورود پیدا کنند .

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ادامه داد: آگاهی نداشتن فناوران از بازار سبب ایجاد ضررهای بسیاری برای آنها می شود ، زیرا منابع مالی خود را از دست خواهند داد و ورشکستگی برای آنان به بار خواهد آمد .

وی با اشاره به استانداردهای حوزه کسب و کار فناورانه خاطرنشان کرد : یکی دیگر از عواملی که سبب تضعیف شرکت های دانش بنیان می شود آن است که آنها از استانداردهای حاکم بر حوزه خود آگاهی ندارند و مشکلات سیستمی هم که وجود دارد مزید بر علت می شود .

برومند در رابطه با اعتراض شرکت های دانش بنیان مبنی بر آنکه باید روند طولانی را طی کنند ، گفت: بسیاری از شرکت های دانش بنیان نسبت به این موضوع که روند دانش بنیان شدن آنها طولانی است گله مند هستند و من به آنها این نوید را می دهم که این فرآیند را کوتاه تر کنیم.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در رابطه با بازار شرکت های دانش بنیان گفت: باید کاری کنیم تا بازار مناسبی را برای انواع شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم و در همین راستا نقش و اهمیت   شرکت های بزرگتر را نباید فراموش کنیم، زیرا آنها هستند که به بازار جهش می دهند این شرکت ها لوکوموتیو کشنده اقتصاد دانش بنیان هستند.

برومند یادآور شد: اگر دست به دست هم دهیم می توانیم عوامل رونق بازار دانش بنیان  و فناوری را فراهم کنیم و قول می دهم که سال آینده شرایط بهتری نسبت به امسال داشته باشیم .

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش

گزارش "قچار" قند را در دل سهام‌دارانش آب کرد/ رشد ۵۴۱ درصدی سودآوری

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارشی ناامیدکننده از

گزارشی ناامیدکننده از "شغدیر" / پتروشیمی غدیر در شش‌ماهه، ۱۹۲ریال سود ساخت

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

تبلیغات

آسیاتک حمایت