آسیاتل

بازدید: 137

ارائه گزارشی از جشنواره آیات

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 901996
گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارائه گزارشی پیرامون جشنواره آیات پرداخت.

ارائه گزارشی از جشنواره آیات

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) اصغر امیرنیا، مدیر کل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد جشنواره آیات بیان کرد: با توجه به اینکه جشنواره آیات، جشنواره ای است که می تواند بر اساس تولید آثار فاخر شکل بگیرد، توانایی این را دارد که هنر تلاوت قرآن را در داخل و خارج از کشور ترویج دهد و از هنرمندان نیز حمایت کند.
وی در ادامه افزود: سال گذشته هشت جشنواره تجسمی و تئاتر را برگزار کردیم و امسال نیز 11 جشنواره داریم، ضمن اینکه می توان با استفاده از اعتبارات سایر دستگاه ها برای ترویج فعالیت های قرآنی نیز استفاده کرد.
امیرنیا تصریح کرد: امسال جشنواره آوا و نغمات را در آذربایجان شرقی داشتیم که آقای غلامرضا شاه میوه، دبیر آن بودند. یکی از تغییرات نسبت به گذشته نیز این بود که در هر بخش برای دبیری از اساتید طراز اول استفاده کرده ایم، دومین تغییر نیز این بود که تلاش کردیم تا میزبانی را به خارج از تهران منتقل کنیم و هر یک از استان هایی که توان لازم را دارند، میزبانی را برعهده بگیرند تا زمینه ای برای رشد آن هنر در آن استان باشد.
وی بیان کرد: تئاتر را در استان فارس داریم و هر سال این روال را خواهیم داشت، در واقع می سنجیم که کدام استان در کدام هنر قوی تر است و همانجا به عنوان میزبان انتخاب می شود. همچنین جشنواره خوشنویسی در خراسان رضوی، تصویر سازی در همدان، پوستر در زنجان و نقاشی خط در یزد برگزار می شود.
امیرنیا با اشاره به اینکه تعدد جشنواره ها موجب کاسته شدن از کیفیت آن نشده است گفت: با توجه به این که تقسیم کار شده است کیفیت جشنواره نیز کاهش نخواهد یافت، ضمن این که ظریفت های زیادی داریم که می توان با آنها از اقیانوس قرآن و سیره ائمه(ع) استفاده کرد.
یادآور می شود، امیرنیا توضیحات فوق را در برنامه رصد شبکه قرآن که شب گذشته به صورت زنده روی آنتن رفت، ارائه داد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش جدید نیویورک‌تایمز از نقشه‌های عربستان علیه ایران

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

تبلیغات

آسیاتک حمایت