آسیاتل

بازدید: 39

کیفیت کم خوابگاه دانشجویی علت گرایش به خانه های دانشجویی/ وجود اعتیاد در خوابگاه‌ها

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 895639
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: کمبود خوابگاه دانشجویان مشکلی انکار ناپذیر است و خدمات و کیفیت امکانات را با محدودیت مواجه می‌کند.

کیفیت کم خوابگاه دانشجویی علت گرایش به خانه های دانشجویی/ وجود اعتیاد در خوابگاه هامحمدرضا فراهانی در گفت و گو باخبرنگار جامعه خبرگزاری میزان درباره وضعیت تأمین خوابگاه های دانشجویی متأهلی گفت: در حال حاضر ظرفیت و تعداد خوابگاه های موجود محدود بوده و  تأمین اسکان برای دانشجویان را با بحران روبرو کرده است. بنابراین نه تنها دانشجویان متأهل، بلکه در تأمین نیاز مجردها هم با مشکل روبرو هستیم.

وی افزود: کمبود خوابگاه یک مشکل انکار ناپذیر است که به دنبال رفع آن تقاضا در تهیه خانه های دانشجویی را با افزایش روبرو کرده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: در شرایط بحران خوابگاه ها، سعی می شود در قبال تقاضای بالای دانشجویان تا حد امکان متقاضی بدون اسکان نماند و این اقدام منجر به کاهش کیفیت و خدمات در خوابگاه ها شده است.  در بسیاری از مواقع دانشجویان خود با دیدن امکانات کم و شلوغی خوابگاه ها اقدام به تهیه خانه های دانشجویی می کنند.

وی عنوان کرد: این یک واقعیت است که برای دانشجویان مجرد به اندازه کافی خوابگاه وجود ندارد چه برسد به این که باید ٣ برابر سرانه آن را به متأهل ها اختصاص دهیم. این در حالی است که از ٢٠٠ هزار دانشجوی مجرد بیش از ٨٠ هزار نفر در خوابگاه ها اسکان دارند و چند صد هزار دانشجوی متأهل نیز از این امکان بهره مند شده اند.البته همچنان به دنبال رفع محدودیت و کمبود ها پیگیر رفع مشکل هستیم.

فراهانی در خصوص مصرف موادمخدر در خوابگاه های دانشجویی و نحوه نظارت بر این معضل گفت: مشکل اعتیاد دانشجویان به مواد مخدر را رد نمی کنیم و این معضل قطعا وجود دارد، اما سنجش مشاوره به شدت نسبت به این معضل حساس است و دوره های آموزشی مختلف را برای دانشجویان برگزار می کند تا در صورت رویت آلودگی افراد به مواد مخدر، شرایط به طور دقیق رصد و مداخلات لازم برای رفع اینگونه مشکلات صورت گیرد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت