نماینده ولی‌فقیه در سپاه: ‌ایران نبرد نابرابر در منطقه را به نبرد نامتقارن تبدیل کرد

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 892301
نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: نفوذ اولین نقطه تمرکز دشمنان است و تغییر محاسبات و استحاله نظام را نیز در مراحل بعدی دنبال می‌کنند و تصرف در اندیشه سیاسیون،نخبگان و دولتمردان و تصرف ادراک فرهنگی مردم و تغییر جهت آرمان‌های مردم از اهداف دشمنان است.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی سعیدی در آئین افتتاح رسمی خبرگزاری حوزه در استان سمنان که در سالن اجتماعات آیت‌الله عالمی مدرسه علمیه علی ابن موسی‌الرضا (ع) سفیران هدایت شهرستان سمنان به بیان مهم‌ترین تهدیداتی که متوجه انقلاب اسلامی ایران پرداخت و اظهار داشت: نفوذ اولین نقطه تمرکز دشمنان است و تغییر محاسبات و استحاله نظام را نیز در مراحل بعدی دنبال می‌کنند و تصرف در اندیشه و ادراک سیاسیون و نخبگان و دولتمردان و سپس تصرف ادراک فرهنگی مردم و تغییر جهت آرمان‌های مردم از اهداف دشمنان در پروژه نفوذ است.

به گزارش نامه نیوز، نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تأکید بر بصیرت افزایی و ارتقای سطح بینش مردم و نقش حوزه‌های علمیه در این راستا، تصریح کرد: در حال حاضر دو تهدید متوجه انقلاب اسلامی ایران است که یکی تهدید سخت نیابتی و دیگری تهدید نرم مستقیم است.

وی افزود: استکبار در جهت مقابله با انقلاب اسلامی ایران در یک مقطع از زمان جنگ سخت مستقیم را آغاز کرد؛ جنگ بالکان، جنگ اول و دوم عراق و جنگ افغانستان و این حرکت مستقیم آمریکا بود که پیامدهای زیادی برای آمریکایی‌ها داشت و از این راهبرد بهره‌ای نبردند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: آمریکا از سال 2008 راهبردشان را به جنگ نیابتی تغییر دادند و مراحلی را در این جهت طی کردند؛ ابتدا رژیم صهیونیستی به جنگ با حزب‌الله آمد و بعد هم نیابت را به عربستان، امارات و برخی کشورهای دیگر برای ورود به جنگ و آشوب در منطقه دادند که اتفاقات دردناک عراق و سوریه در این چند سال ناشی از این راهبرد آمریکا در جنگ نیابتی است.

سعیدی افزود: راهبرد آمریکا در جنگ نیابتی هزینه‌های زیادی را به کشورهای منطقه تحمیل کرد و ارتش سوریه، یمن، عراق و لیبی را از پای درآورد و هزینه‌های سنگین مالی و نیروی انسانی را بر منطقه تحمیل کرد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران برابر این نبرد سخت نیابتی دو تدبیر مهم ترکیب بین قوت و قدرت و تبدیل نبرد نابرابر به نامتقارن را دنبال کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه بیان کرد: ایران پدیده جدید ترکیب بین قدرت و قوت را در دنیا مطرح کرد که عامل اقتدار است و به‌عبارتی‌دیگر قوت زیربنایی در کنار قدرت بیرونی عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و ایران با این ترکیب تحولات زیادی را در منطقه ایجاد کرد.

سعیدی گفت: جهت‌دهی بیداری اسلامی به سمت اسلام ناب و پرهیز از افراطی‌گری و سکولاریسم، تکیه‌بر مقاومت در برابر استکبار، انتقال فرهنگ بسیجی، بومی‌سازی دفاع، هزینه کم و بهره زیاد، بهره‌گیری از ضعف دشمن، راهبرد جمهوری اسلامی ایران در تغییر معادله قدرت از نبرد نابرابر به نامتقارن است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه اظهار داشت: امروز منبرها یک رسانه مفید و مؤثر است که باید در آن تکیه‌بر تحریک عاطفه و احساس و موعظه و نصیحت صرف نباشد و هدف و اولویت مهم باید در این منابر جهت‌دهی افکار و بصیرت افزایی باشد.

سعیدی تأکید کرد: در برهه کنونی باید قدرت تحلیل، بصیرت و بینش مردم افزایش یابد و در این راستا حوزه‌های علمیه تکلیف و رسالت سنگینی را بر عهده‌دارند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 61
چاپ خبر
منبع:سایت خبری نامه نیوز

کد خبر:892301

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

انتشار قریب الوقوع گزارش سنا درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا